Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Vakıflar Görüşülürken 2-B Tartışıldı

Tasarının 21. maddesi Hazine’nin mülkiyetine geçmiş ve fiilen, orman vasfını kaybeden şehir, köy ve kasaba yapılarının bulunduğu yerdeki taşınmazların mülkiyetinin, vakıf adına tescil edilmesini sağlıyor.

NTV
1 Vakıflar Görüşülürken 2-B Tartışıldı

eclis’te görüşülen 95 maddelik Vakıflar Yasa Tasarısı’nın 21’inci maddesinde, 2-B tartışması yaşandı. Tasarının 21. maddesi Hazine’nin mülkiyetine geçmiş ve fiilen, orman vasfını kaybeden şehir, köy ve kasaba yapılarının bulunduğu yerdeki taşınmazların mülkiyetinin, vakıf adına tescil edilmesini sağlıyor.

Komisyonun CHP’li üyeleri, söz konusu maddenin Anayasa’ya aykırı olduğunu savundu. CHP’liler dolaylı da olsa 2-B’nin getirilmeye çalışıldığını belirtti.

Tartışmaların ardından Komisyon Başkanı Köksal Toptan, arazilerin vakıflara devredilerek, ne elde edileceğini, orman arazilerinin üzerindeki yerleşim birimlerinin ne olacağını sordu. Görüşmelerin ardından düzenlenme, metinden çıkartıldı.

Vakıflara, sınırsız mal edinmesini sağlayan 12’inci madde üzerinde ise gerek görüldüğü takdirde, tekrir-i müzakere yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vakiflar-gorusulurken-2-b-tartisildi_48599.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • 1951 senesinde yatırılmış makbuzlar var elimizde. vakıf arazisi diye tapu verilmeyecek mi? tapu tahsis belgemiz var. orman köylüleri insan da biz değilmiyiz? biz de tapularımızı istiyoruz, ya herkese verilmeli, ya da kimseye verilmemeli. yıllardır elektrik, su, telefon gibi hizmetlerden yararlandık, madem tapu vermeyecektiniz bu hizmetleri niye sundunuz? üsküdarın göbeğinde köy hayatı yaşıyoruz. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!