Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Vakko Arazisine 110 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacağız

Vakko’nun eski fabrika binasının da bulunduğu, E-5 karayolu kenarındaki arsada yapacakları projenin ay sonunda netleşeceğini anlatan Nurettin Eroğlu, oradaki toplam yatırımlarının 110 milyon doları geçeceğini söyledi.

Hürriyet Gazetesiakko’nun İstanbul Merter’deki 40 bin metrekare büyüklüğündeki arazisini 8 talip arasından kapan Akkom İnşaat’ın üç ortağından biri Colin’s Jeans’in sahibi Nurettin Eroğlu, "Merter’deki araziyi 56 milyon dolara aldık. Bunun üzerine 50-55 milyon dolarlık bir yatırımla alışveriş merkezi veya rezidans yapacağız. Bizde finansal sıkıntı yok. Para bol, yatıracak doğru proje arıyoruz" dedi.

Vakko’nun eski fabrika binasının da bulunduğu, E-5 karayolu kenarındaki arsada yapacakları projenin ay sonunda netleşeceğini anlatan Nurettin Eroğlu, oradaki toplam yatırımlarının 110 milyon doları geçeceğini söyledi.

BİR HAFTADA ALDIK: Vakko’nun Merter’deki arazisini satacağı söylentisi aylar önce piyasada dolaşırken teklif götürdüklerini, ancak yanıt alamadıklarını hatırlatan Eroğlu, "Teklifle ilgili bize geri dönmemişlerdi. Araziye 7-8 talip vardı. Daha sonra olay ciddileşince biz yeniden teklif verdik. Bir haftada sonuçlandı. Bir çok kişi istedi, biz aldık. Bin kişi ister, bir kişi alır. Kısmet bizeymiş. Tapuyu bugün alıyoruz" diye konuştu.

HEMEN BAŞLIYORUZ: Vakko’nun 9 aya kadar binayı boşaltacağını kaydeden Nurettin Eroğlu, ay sonuna kadar projeyi netleştireceklerini, Vakko’nun taşınmasının ardından hemen projeye start vereceklerini söyledi. Eroğlu’nun dışında Akkom İnşaat’ın ortakları arasında Kemal Ayvacı ve Trabzonspor Başkan yardımcısı Muammer Saka da bulunuyor. Akkom, söz konusu satınalmada arazinin metrekaresine 1400 dolar ödemiş oldu. Eroğlu, Erko isimli şirketinin Tekirdağ’da 50 milyon dolar yatırımla bir alışveriş merkezi projesine başladığını, ayrıca Ümraniye’de 100 milyon dolar yatırımla bir rezidans projesi gerçekleştireceklerini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vakko-arazisine-110-milyon-dolarlik-yatirim-yapacagiz_53365.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!