Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Vali Ahmet Çınar'dan Boğaz Köprüsü Açıklaması

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, bu yıl ihalesi yapılması planlanan Boğaz Köprüsü'nün 2019- 2020 yılına kadar tamamlanarak hizmete gireceğini bildirdi.

yapi.com.tr
Vali Ahmet Çınar'dan Boğaz Köprüsü Açıklaması

Hürriyet'ten Burak Gezen'in haberine göre, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, bu yıl ihalesi yapılması planlanan Çanakkale Boğaz Köprüsü ile ilgili umut veren açıklamalar yaptı. Çanakkale Boğaz Köprüsü'nün 2019-2020 yıllarında muhtemelen tamamlanarak hizmete açılacağını belirten Vali Ahmet Çınar, "En üst düzey yetkililerden aldığımız son bilgiler böyle. Köprünün üzerinde bir de raylı sistem olacak. Köprü için 2023 hedefi konduğundan uzunluğu da 2 bin 23 metre olarak belirlenmiş. Köprü sayesinde İstanbul istikameti de 55 kilometre kısalacak" dedi.

Boğaz Köprüsü nedeniyle Çanakkale'nin büyük ölçüde göç alacağını ve yapılaşma baskısı altında kalacağını anlatan Vali Ahmet Çınar, şunları söyledi: "Bütün dünyada da bu böyle, sıkıntılı bir durum. Burası dünyanın en güzel yeri. İstanbul'un ikizi gibi bir coğrafyası var. İstanbul'un yakınlaşmasıyla büyük bir göç dalgası olacak. Dolayısıyla burada tedbir almazsak çarpık yapılaşma olacak. Bu güzel coğrafya mahvolacak. Uluslararası bu işin ehli şehir plancılarıyla görüşüyoruz. Bir planlama çalışması yapmak istiyorum. Daha çok turizm odaklı bir çalışma. Ama bu işin taraflarından ses çıkmıyor. Oysa geleceğin 20, 30, 50 yılına örnek, model bir şehir planı çıkarabiliriz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/vali-ahmet-cinardan-bogaz-koprusu-aciklamasi_129987.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!