Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Valilik Restorasyonunda Hedef Cumhuriyet Bayramı

Ankara Valisi Kemal Önal, Başkent'in eski kamu binalarından biri olan, Ulus'taki valilik binasında sürdürülen restore işlerinin, "hassas bir çalışma gerektirdiği için" yavaş gittiğini söyledi. Önal, hedeflerinin çalışmaları 29 Ekim tarihinde bitirmek olduğunu söyledi.

Hürriyet Gazetesi
Valilik Restorasyonunda Hedef Cumhuriyet Bayramı

Ankara Valisi Kemal Önal, Başkent’in eski kamu binalarından biri olan, Ulus’taki valilik binasında sürdürülen restore işlerinin, "hassas bir çalışma gerektirdiği için" yavaş gittiğini söyledi. Önal, hedeflerinin çalışmaları 29 Ekim tarihinde bitirmek olduğunu söyledi. Önal, vali yardımcıları, TOKİ temsilcileri ve diğer yetkililerle Ulus’taki eski valilik binasındaki restorasyon çalışmalarını inceledi.

Kemal Önal, inceleme sonrası yaptığı açıklamada, restorasyon çalışmalarının çok titizlikle üzerinde durulması gereken çalışmalar olduğunu söyledi. Bu nedenle yaz sonuna kadar yetişmeme durumunun söz konusu olduğunu ifade ederek, Önal, "En erken 29 Ekim 2008 tarihini hedefliyoruz. Ancak yetişmemesi halinde, yıl sonuna kadar binadaki tüm işler tamamlanacak" dedi.

Önal, başkentin eski kamu binalarından biri olan, Ulus’taki valilik binasında sürdürülen restore işlerinin, detaycılık ve hassas bir çalışma gerektirdiği için, çalışmaların yavaş gittiğini söyledi.

Başkent Ankara’ya yakışan bir çalışma yapıldığını, her birimin elinden gelen çabayı gösterdiğini anlatan Önal, amaçlarının orijinaline sadık kalarak restore çalışmasını tamamlamak olduğunu bildirdi.

TOKİ ile yapılan ihale sürecinin uzamasının da, işlerde gecikmeye yol açtığını savunan Önal, "Restore çalışmalarını ağır adımlarla, güzel şekilde götürüyoruz. İşin gereği de bunu gerektiriyor sanıyorum. İstanbul’da Milli Saraylar’dan gelen bir ekiple de perde, mobilya ve aydınlatma konuları görüşülüyor. Atatürk’ün kullandığı ve ilk bakanlar kurulu toplantısını yaptığı oda, halkın ziyaret edebileceği bir müze olarak kullanılacak. Ayrıca kütüphane de oluşturuyoruz" dedi.

Binanın havalandırma ve ısıtma sistemi için teknik ekiplerin çalıştığını ifade eden Önal, Ankara’nın protokolü bol bir kent olduğu için, binada kapsamlı iki makam odası bulundurulacağını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/valilik-restorasyonunda-hedef-cumhuriyet-bayrami_62723.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!