Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Van Gölü’nün Ömrü Bitiyor

Van'da Değişim Rüzgarı

Tarihi, Kültürel değerleri, turizm potensiyeli ve bölgedeki konumu nedeniyle her dönemde önemini koruyan 'Doğunun incisi Van' Valiliğin hazırlayıp üç

Akşam Online/17.07.2002
Van'da Değişim Rüzgarı

arihi, Kültürel değerleri, turizm potensiyeli ve bölgedeki konumu nedeniyle her dönemde önemini koruyan 'Doğunun incisi Van' Valiliğin hazırlayıp üç yıldır sürdürdüğü projelerle yeni bir çehre kazanıyor. Vali Durmuş Koç'un çok önem verdiği ve 'Köyden kente çağdaş değişim ve kalkınmada Van' adı altında hayata geçirilen proje kentte bir çok değişimi sağladı.

Kamu kaynakları ve içgücü en iyi şekilde kullanılması, tüm dinamiklerin hayata geçirilmesi, durağan potansiyellerin hareketlendirilmesi Van'da kalkınmayı da beraberinde getirdi.

Vali Durmuş Koç'un önderliğinde gerçekleştirilen projede, 'Vatandaşlara (özellikle kızlara) sonuna kadar eğitim olanağının sağlanması, okullaşma ve istihdama yönelik meslek eğitimi, İnsan sağlığına önem ve kaliteli sağlık hizmeti verilmesi, vatandaşı kucaklayan hızlı, güler yüzlü hizmet anlayışı, huzur ve güvenin sağlanması, bütün kamu kaynaklarının verimli ve ekonomik kullanılması, kamu hizmetlerinin eşit ve adil dağılımı, kurumlararası uyum ve koordinasyon, köyde ve kentte yaşayan vatandaşların katılımının sağlanıp, onlara sorumluluk bilincinin aşılanması, Doğal ve atıl kaynaların ekenomiye kazandırılması, ekolojik değerlere saygılı, yaşanabilir bir kent yaratmak ve çevreye bilincini yerleştirmek, yasalara ve halklara saygı, Vanlı gençlere iş olanağı sağlayacak çalışma, birbirini tamamlayan organize sanayi yapılanması, gerçekçi planlama, sorumluluk alan, çözüm üreten vizyon sahibi yönetme becerisi olan insan tipi yaratma, üretimi, girişimciliği ve ihracatı artırma, entegre toplumsal atılım, çağdaş kırsal kalkınma ile doğayla bütünleşen çeşitlenen turizm yaratma' gibi konular yer alıyor.

Bu projeyle birlikte, Van'da çok köklü değişiklikler yaşandı. Özellikle eğitim-öğretim başta olmak üzere sağlık, tarım, hayvancılık, altyapı, ulaşım, turizm, kültür, isdihdam, sanayi, yeşillendirme, sosyal yardımlaşma gibi konularda önemli ilerleme kaydedildi.

Van'daki tüm bu değişimin ve gelişimin sağlanmasında önemli rol oynayan Vanlılar'ın çok sevip saydığı, gönüllerde taht kurup başarılı çalışmalara imza atan Vali Sayın Durmuş Koç'u yürekten kutluyor, bundan sonraki çalışmalarında da aynı başarıyı göstermesini temenni ediyorum.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vanda-degisim-ruzgari_1022.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!