Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Varyap, Adalet Sarayını 9 Ay Erken Bitiriyor

Yaklaşık üç yıl önce Şişli Çağlayan’da inşaatına başlanan 60 futbol sahası büyüklüğündeki 16 blok ve 20 kattan oluşan Avrupa’nın en büyük adalet sarayı, Aralık ayında yapımı tamamlanarak hizmete girecek.

Cumhuriyet Gazetesi
Varyap, Adalet Sarayını 9 Ay Erken Bitiriyor

Süleyman Varlıbaş, günlük ziyaretçi sayısı 70 bine ulaşacak olan binanın inşaatında 800 kişinin istihdam edildiğini ve tamamlanınca da 5 bin kişinin çalışacağını belirtti.

Yaklaşık üç yıl önce Şişli Çağlayan’da inşaatına başlanan 60 futbol sahası büyüklüğündeki 16 blok ve 20 kattan oluşan Avrupa’nın en büyük adalet sarayı, Aralık ayında yapımı tamamlanarak hizmete girecek. Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, inşaat büyüklüğü olarak Avrupa’nın en büyük adliye sarayı olan binada en son inşaat teknolojisinin kullanıldığına işaret etti.

Varlıbaş, adliye binasında, kurum mensupları ve vatandaşın işlerini sağlıklı yürütebilmesi için her türlü organizasyonun göz önünde bulundurulduğunu söyledi. Varlıbaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, bu projeye büyük önem verdiğini dile getirerek erken bitirilmesini istediğini kaydetti.

Süleyman Varlıbaş, binanın adliyeye gelenlerin yeme, içme, dinlenme gibi ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak planlandığını dile getirerek, adliye mensupları, avukatlar ve dava taraflarının giriş ve çıkışının en rahat şekilde yapılabilmesi için her türlü önlemin düşünüldüğünü kaydetti. Adliyede görev yapacak hâkim ve savcılarının girişlerinin binanın ana kapısından yapılacağını anlatan Varlıbaş, vatandaşın, adliyenin arkasında bulunan diğer giriş kapısından içeri alınacağını bildirdi.

 

ETİKETLER: firma proje
http://www.yapi.com.tr/haberler/varyap-adalet-sarayini-9-ay-erken-bitiriyor-_78467.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!