Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Varyap Meridian Yüzde 150 Getiri Sağladı

Varyap Üst Yöneticisi (CEO) Erdinç Varlıbaş, Nisan 2009'da satışa çıktıkları Varyap Meridian projesinde ortalama metrekare satış fiyatının 3 bin liradan bugün 7 bin liraya geldiğini belirterek, ''Yüzde 140 ile yüzde 150 arasında bir getiri sağladık. 2011 sonuna kadar metrekare satış fiyatını 10 bin liraya kadar çıkarmayı hedefliyoruz'' dedi.

yapi.com.tr / AA
Varyap Meridian Yüzde 150 Getiri Sağladı

Varyap Üst Yöneticisi (CEO) Erdinç Varlıbaş, Batı Ataşehir'de inşa edilen Varyap Meridian'ın üçüncü ve son etabı olan Varyap Grand Tower'ın satıştaki daireleri için yeni bir ödeme sistemi uygulanmaya başlaması nedeniyle düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, yeni ödeme sistemine göre, daire fiyatının yüzde 1'inin peşin alınacağını, 8 farklı ödeme seçeneği sunan ödeme sisteminde, yüzde 0 ile yüzde 0,90 arasında değişen oranlarda Varyap faiz oranı uygulanacağını ifade etti.

Yüzde 0 faiz uygulamasının geçerli olduğu ödeme seçeneklerinde, 6 ayda bir ödemeli 3 taksit, 12 ay sonra tek ödeme veya 18 ay eşit taksit olacak şekilde vadeler sunulduğunu anlatan Varlıbaş, Varyap Meridian Grand Tower'da fiyatların 386 bin liradan başladığını kaydetti.

Varlıbaş, Varyap Meridian projesinde 20 ile 61 kata sahip 5 rezidans kule içerisinde 1.500 konutun yanı sıra Türkiye'nin 7 yıldızlı iş, otel ve kongre merkezi olan Meridian for Business, değişik büyüklükte mağazalar ve iş yerleri ile şekillenen şehir meydanı yer aldığını anlattı.

Projedeki 1.500 konutun 1.070'ini sattıklarını belirten Varlıbaş, satılan konutların yüzde 7'sini yabancıların aldığını vurguladı.

Erdinç Varlıbaş, ''Mütekabiliyet konusundaki yasanın çıkmasıyla bu oran daha da artacak. Yasanın çıkması konut sektörüne katkı sağlayacak ve cari açığı azaltacak. Türkiye'de konut iyi bir yatırım aracı olduğu için yabancılar Türkiye'ye yönelecektir'' dedi.

Nisan 2009'da satışa çıkan Varyap Meridian projesinde ortalama metrekare satış fiyatlarının 3 bin liradan bugün 7 bin liraya geldiğine dikkati çeken Varlıbaş, ''Yüzde 140 ile yüzde 150 arasında bir getiri sağladık. 2011 sonuna kadar metrekare satış fiyatını 10 bin liraya kadar çıkarmayı hedefliyoruz'' dedi.

Erdinç Varlıbaş, aynı tarihler arasında dolar ve avronun yüzde 17, altının yüzde 113 getiri sağladığını, bunların kendilerinin sağladığı kazançların çok daha altında olduğunu, Türkiye'de doğru projelere yapılan yatırımın diğer yatırım araçlarının her zaman bir adım önünde olduğunu vurguladı.

''İşyerleri ve dükkanların satışını önümüzdeki ay yapacağız''

Haziran 2012'de de projenin tamamında yaşam başlayacağını dile getiren Varlıbaş, uzun vadede burada metrekare satış fiyatının 15 bin liraya kadar çıkmasını beklediklerini kaydetti.

Erdinç Varlıbaş, ''Meridian projemizin içinde yatırımcıların çok büyük iştahla beklediği işyerleri ve dükkanların satışını da önümüzdeki ay içinde açık artırma yöntemiyle yapacağız. Bunlar az ve sınırlı sayıda çok değerli mülkler. Anadolu yakasında bölgede rekor fiyatların da ortaya çıkacağını görüyoruz'' dedi.

Projede yer alan otelin hayata geçmesi için de otel zincirleri ile görüşmelere başladıklarını belirten Varlıbaş, ''Hem yatırımcı hem işletmeci olarak değişik alternatif modeller üzerinde görüşüyoruz. Türkiye'ye ilk defa girecek otel zincirlerinden birini öyle umuyorum ki önümüzdeki günlerde size açıklayacağız'' diye konuştu.

''20'ye yakın ülkeden alım var''

Soruları da yanıtlayan Varlıbaş, projenin satış gelirine ilişkin olarak, projeden toplam 1 milyar lira satış geliri beklediklerini, şu ana kadar elde ettikleri gelirin 500 milyon liranın üzerinde olduğunu, bunun 35 milyon lirasını da yabancılara gerçekleştirilen satışlardan geldiğini kaydetti.

Hangi ülkelerden alım yapıldığına ilişkin bir soruya karşılık Varlıbaş, ''20'ye yakın ülkeden var. ABD'den, AB'nin hemen hemen her ülkesinden var. Bizi şaşırtan ülkeler ise Avustralya, Güney Kore, Çin'den bir tane var, Rusya'dan var. Dubai, Azerbaycan, Kanada'dan var. Şu anda Türkiye dünyada popüler olan bir ülke. Sizin projelerinizin tamamını satalım diye talepler geliyor'' diye konuştu.

Bu yıl içinde Varyap Meridian konut ve ofislerin satışını tamamlamayı planladıklarını söyleyen Varlıbaş, yeni kampanyalarının hem konut hem de işyerleri için geçerli olduğunu belirtti.

Erdinç Varlıbaş, Doğu Ataşehir'de Varyap ve Gap İnşaat ortak girişimi olarak yakın zamanda karma proje duyuruları olacağını da açıkladı.

Halka açılmayla ilgili çalışmalarının devam etiğini ifade eden Varlıbaş, ''Şartlar uygun olursa 2012'de öyle bir hedefimiz var'' dedi.

Enerji yatırımlarıyla ilgili olarak da Varlıbaş, yenilenebilir enerjide 2014 yılına kadar 200 megavat kapasiteye ulaşmayı hedeflediklerini de kaydetti.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/varyap-meridian-yuzde-150-getiri-sagladi_89340.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!