Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

VEFA Group, Libya’daki İş Hacmini Neoplan ile Katlayacak

Vefa Group Eş Başkanı Turan Koçyiğit, “Yaklaşık 3 yıl süren AR-GE çalışmalarının bir ürünü olan otomatik duvar üretim hattımızdan çıkan yeni ürünleri ilk kez bu ölçekte bir şantiyede uygulayacağız. Neopan teknolojisi ile üretimi rekor seviyede hızlandırdık. Geçtiğimiz ay Libya’da 8 bin m²’lik bir şantiye inşaatı daha aldık ve şantiyenin üretimini

yapi.com.tr
VEFA Group, Libya’daki İş Hacmini Neoplan ile Katlayacak

STRONG>Vefa Group, Türkiye’de bir süredir uyguladığı ve 10 milyon dolara mal olan Neopan panel teknolojisini, Libya’da kurduğu dev işçi kampında kullanacak. Firma, Libya’da yapımına başladığı işçi kampıyla buradaki iş hacmini 110 bin metrekarenin üstüne taşıdı. Vefa Group Eş Başkanı Turan Koçyiğit, “Yaklaşık 3 yıl süren AR-GE çalışmalarının bir ürünü olan otomatik duvar üretim hattımızdan çıkan yeni ürünleri ilk kez bu ölçekte bir şantiyede uygulayacağız. Neopan teknolojisi ile üretimi rekor seviyede hızlandırdık. Geçtiğimiz ay Libya’da 8 bin m²’lik bir şantiye inşaatı daha aldık ve şantiyenin üretimini de sevkiyatını da çok kısa sürede tamamladık” dedi.

Libya’da hükümetin konut, hastane, okul, AVM, altyapı ve otoban inşaatı yatırımlarına gelecek altı yıl boyunca ağırlık vereceğini hatırlatan Koçyiğit, buradaki iş hacimlerini her yıl artırmayı hedeflediklerini belirtti. İlk hedeflerinin Libya’da kısa vadede 250 bin metrekarelik iş büyüklüğüne ulaşmak olduğunu söyleyen Koçyiğit, dünyanın en büyük 30 inşaat şirketiyle çözüm ortaklığı kurduklarının da altını çizdi. Libya’da temsilcilik düzeyinde faaliyet gösterdiklerini anlatan Koçyiğit, Vefa’nın buradaki varlığını daha da güçlendirmek adına çok yakın bir zamanda Libya’ya şube açacaklarını belirterek, showroom için yer tespiti çalışmaları yapıldığını; diğer yandan da bir iş geliştirme yöneticisinin her ayın yaklaşık 2 haftasını bu ülkede geçirmeye başladığını ifade etti.

Turan KoçyiğitNeopan teknolojisiyle kaliteli üretim daha hızlı

Prefabrike ve konteynır sistemlerine uygun formda panel üretimini seri bir şekilde gerçekleştirmek için Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarını 2006 yılından beri yürüten Vefa, kompozit panel hattını 2009 yılının ortalarında devreye aldı. Faaliyete geçen hat ile prefabrike yapıların duvarlarını tam otomatik olarak üretmeye başlayan Vefa, müşterilerine daha ekonomik ve kaliteli ürünleri daha hızlı sunmaya başladı. Vefa Group Eş Başkanı Turan Koçyiğit, yeni kompozit panel hattının, sahip olduğu özellikleri ile Türkiye’de ilk ve tek olduğunun altını çizerek, şantiye binalarının üretiminde müşterilerine önemli maliyet avantajları sağladıklarını kaydetti.

1,25 metrelik bir yüzü betopan duvarları prefabrike yapılara uygulayan Vefa’nın, estetik ve sıcak bir görüntü sağlayan Neopan teknolojisiyle, prefabrik binalara kazandırdığı maliyet avantajı özellikle şantiyedeki boya işlemini ortadan kaldırmasından kaynaklanıyor. Çünkü Neopan duvarların sac olan dış yüzeyleri imalata boyalı olarak giriyor ve öylece paketleniyor.

Profacto teknolojisi ile düşük maliyet, yüksek verim

Yine şantiye binalarının çatılarında kullanılan makasların üretildiği mevcut hatlarına bir yenisini daha ekleyen Vefa, bu hatlardaki çatı makası üretimini ise tamamen bilgisayar destekli ve otomatik olarak yapabiliyor. Ayrıca, uygulanan sistem sayesinde üretimin her anı denetlenebiliyor. Hatlarda galvanizli hafif çelik kullanıldığı için ürünlerde paslanma riski ortadan kalkarken, cıvata bağlantılı olarak üretilen makaslarla da kaynak noktalarında oluşabilecek korozyona karşı direnç sağlanmış oluyor.

Nestavilla teknolojisi ile estetik görünüm ve konforlu yaşam

Vefa’nın kurduğu şantiye ve kamplardaki ofis binaları ve yaşamlarını aileleri ile birlikte bu şantiyelerde sürdüren üst düzey yöneticilerin lojmanları ise genellikle Nestavilla teknolojisi ile üretilen binalardan oluşuyor. Bu teknoloji ile üretilen binalar hızlı bir şekilde kurulurken, daha estetik ve konforlu bir yaşam alanı sunuyor. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/vefa-group-libyadaki-is-hacmini-neoplan-ile-katlayacak_75104.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!