Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Vekilleri Yarıştırdı, Berlin’den Arazi Aldı

Fi-Yapı’dan yılın son günlerinde iki sürpriz. Berlin’e aldığı araziye 1001 villa yapmaya hazırlanan Fikret İnan, milletvekillerini yarıştığı ralliye de sponsor oldu.

Milliyet GazetesiFi-Yapı, 2011’in son günlerinde büyük bir sürpriz yaptı. Fi-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan Berlin’de 5 milyon 300 bin metrekare arazi aldıklarını açıkladı. Arazi için 20 milyon euro ödeme yaptıklarını kaydeden İnan, şöyle konuştu:

“Burada alanı 200 ile 500 metrekare arasında değişen 1001 villa yapacağız. Fiyatlar 500 bin ile 1 milyon 200 bin euro arasında değişecek. Yapımına Nisan 2011’de başlayacağız. Üç etaptan oluşan projeyi 36 ayda tamamlayacağız.”

Aldıkları arazinin Berlin’e 70 kilometre mesafede olduğunu anlatan İnan, arazi üzerinde iki tarihi şatonun bulunduğunu söyledi. Villaları pazarlama konusunda da görüşmelerinin olduğuna belirten İnan, “Rusların Almanya’yı işgali sırasında Rus çarları bu şatoda kalmış. Bu açıdan şato, Ruslar açısından büyük önem taşıyor. İklimi dolayısıyla Berlin’in bu bölgesini Ruslar çok seviyor” diye konuştu.

Milletvekilleri rallisi

Öte yandan Fiyapı, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Ankara’da 90 engelliye akülü sandalye alınması amacıyla düzenlenen Milletvekilleri Rallisi’ne sponsor oldu. Milletvekillerinin yarıştığı rallide Fikret İnan’ın pilot, müzisyen Metin Şentürk’ün co-pilot olduğu ekip; yarışmada birinci olurken, milletvekili olmadıkları için sıralayamaya alınmadılar. TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, katkılarından dolayı yarıştan sonra Fikret İnan’a plaket verdi.

Ralli, renkli enstantanelere sahne oldu. TBMM’nin 90’ıncı kuruluş yıldönümü nedeniyle 90 engelliye akülü tekerlekli sandalye alabilmek için 90 milletvekili ralliye katıldı. Kıyasıya bir rekabetin yaşandığı ralliye kadın milletvekilleri de büyük ilgi gösterdi. Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’ın da izlediği yarışın startını Meclis Başkanı Şahin verdi.
Resmi olarak AK Parti Bursa millet-vekili Ferit Tunçak’ın kazandığı rallinin asıl galibi Fikret İnan-Metin Şentürk ikilisi oldu. Yarış milletvekilleri arasında olduğu için Metin Şentürk ve Fikret İnan slalom yarışını 31 saniyede tamamlarken birinci olan Bursa milletvekili Tunçak’ın derecesi 33 saniye oldu.

Meclis Başkanı’ndan teşekkür plaketi

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, katkıları için Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan’a teşekkür plaketi verdi. Duyarlılığından dolayı Fikret İnan’ı kutlayan Şahin, engellilerin hayata kazandırılmasında Fikret İnan gibi duyarlı işadamlarına ihtiyaç olduğunu belirtti. İnan’da yaptığı kısa konuşmada, engellilerle ilgili birçok sosyal sorumluluk projesi yürüttüklerini belirterek, “Bu organizasyon vesilesiyle 90 engelliyi hayata kazandırmanın mutluluğunu yaşadık” diye konuştu.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/vekilleri-yaristirdi-berlinden-arazi-aldi_84795.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!