Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

VELUX Mimarlık Eğitimini Desteklemeye Devam Ediyor

VELUX Avrupa'daki mimarlık öğrencilerini ışık ile çalışmaya teşvik ederek gün ışığı tasarımlarına odaklanıyor. Uluslararası VELUX Ödülü -

VELUXb>VELUX Avrupa'daki mimarlık öğrencilerini ışık ile çalışmaya teşvik ederek gün ışığı tasarımlarına odaklanıyor.

Uluslararası VELUX Ödülü - International VELUX Award -IVA, geleceğin mimarlarına yönelik yeni bir ödül olmasının yanı sıra VELUX tarafından şimdiye kadar mimarlara yönelik lanse edilen en geniş kapsamlı proje olma özelliğini taşıyor.

Ödül ve 2004 için konusu olan “Yarının Işığı”, 40 farklı ülkedeki mimarlık öğrencilerine Avrupa platformunda projelerini sergileme, bilgilerini ve yeteneklerini paylaşma olanağını sunuyor.

Kısaca IVA olarak adlandırılan ödül avrupada yer alan 450'den fazla mimarlık okulunu hedef alıyor. Ödül temelde öğrencileri yaratıcı projelerde günışığını bilinçli ve amacına uygun kullanarak tartışmaya, mimarı değer ve erdemleri yeniden değerlendirmeye teşvik etmeyi amaçlıyor.

Öğretmenler tarafından aday olarak gösterilecek projeler mimarlık dünyasında tanınmış olan seçkin bir juri tarafından değerlendirilecek ve eylül 2004'te düzenlenecek bir törenle ödüller sahiplerini bulacak. Her iki yılda bir düzenlenecek bu yarışmanın düzenlendiği her yıl vereceği toplam ödül miktarı €30.000.Ödülün arkasında bulunan VELUX proje grubu ise 4 farklı ülkeden gelen ve mimarlık,pazarlama, iletişim ve ürünler konusunda uzmanlık sahibi üyelerden oluşuyor.

IVA tamamen yeni bir düşünce olarak ortaya çıkmasına rağmen mimarlarla olan projelerin bir uzantısı olma özelliğini taşıyor. Avrupada yer alan mimari okullardaki öğretmenlere yönelik EAAE ödülü, VELUX günışığı labrotuarları, architectstudent.net web sitesi ve Almanya, Polonya ve Hırvatistan gibi ülkelerde düzenlenen yerel mimarlık yarışmaları bu projelerden sadece birkaçı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/velux-mimarlik-egitimini-desteklemeye-devam-ediyor_10627.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!