Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Venedik Değil Eskişehir!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Porsuk Çayı’nda gondollarla gezi seferlerini başlattı. Gondollara ilk olarak basın mensupları bindirildi. Büyükşehir Belediyesi, 4 gondolla Porsuk Çayı’nda gezi seferi başlattı. Basın mensuplarını gondollara bindirerek kısa süreli gezinti yaptıran Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Porsuk Çayı’nda yarım saatlik

Radikal Gazetesi
Venedik Değil Eskişehir!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Porsuk Çayı’nda gondollarla gezi seferlerini başlattı. Gondollara ilk olarak basın mensupları bindirildi.

Büyükşehir Belediyesi, 4 gondolla Porsuk Çayı’nda gezi seferi başlattı. Basın mensuplarını gondollara bindirerek kısa süreli gezinti yaptıran Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Porsuk Çayı’nda yarım saatlik gondol gezintisi için 10 TL ücret alınacağını belirtti.

Yetkililer 4’er kişilik 4 gondoldan 2'sinin Köprübaşı iskelesinde, diğer 2'sinin de Kentpark’taki iskelede gezi amacıyla yolcu taşıyacağını söyledi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde başkan danışmanı olarak görev yapan Oğuzhan Özen, "Gondol, bilindiği gibi kanallarıyla ünlü Venedik’in sembollerinden birisidir. Porsuk’ta gondol yüzdürme düşüncesinin arkasında ise 3 neden sayılabilir. Birincisi, Eskişehirlilere ve ziyaretçilere Türkiye’nin başka yerinde benzerini yaşayamayacakları hatıralar sunmak. İkincisi, Porsuk Çayı’na yeni bir fonksiyon yüklemek. Üçüncüsü de gondollarla Venedik gibi Eskişehir’in de anılmasını sağlamaktır" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/venedik-degil-eskisehir_72101.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!