Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

VIA/PORT Venezia ile Venedik İstanbul'da

Bayraktar&Gürsoy Yatırım Ortaklığı projesi VIA/PORT Venezia, Venedik'i İstanbul’a getirecek. Bayraktar&Gürsoy Yatırım Ortaklığı Eş Başkanı Coşkun Bayraktar, yatırım bedeli yaklaşık 1,3 milyar TL’nin üzerinde olan projenin değerinin, bitimiyle birlikte 2,5 milyar TL’yi geçeceğini öngördüklerini söyledi. VIA Development & Management Co. CEO’su

yapi.com.tr
VIA/PORT Venezia ile Venedik İstanbul'da

Bayraktar Grup ve Gürsoy Grup, İstanbul’un çehresini değiştirme iddiasını taşıyan VIA/PORT Venezia için bir araya geldi. Bayraktar&Gürsoy Yatırım Ortaklığı’nın ilk projesi VIA/PORT Venezia, Gaziosmanpaşa’da 82 bin metrekarelik arazi üzerine kuruluyor. Kiptaş ile hasılat paylaşımı modeli üzerine anlaşma yapan Bayraktar&Gürsoy Yatırım Ortaklığı, Venezia ile dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Venedik’i İstanbul’a taşıyacak. 2 bin 500 nitelikli konut, 70 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezi ve 50 bin metrekare tematik satılabilir ofis alanları bulunan VIA/PORT Venezia’nın yatırım bedelinin ise 1,3 milyar TL’ yi bulması öngörülüyor.

Projenin lansman toplantısı, Bayraktar&Gürsoy Yatırım Ortaklığı Eş Başkanı Coşkun Bayraktar, Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım ve VIA Development & Management Co. CEO’su Tayfun Döşkaya’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

“Dünyanın en güzel şehrine Avrupa’nın en güzel şehrini Viaport markasıyla taşıyoruz”

Bayraktar&Gürsoy Yatırım Ortaklığı olarak özel ve zor bir projeye imza attıklarını söyleyen Coşkun Bayraktar, “Dünya, Türkiye’yi gözlemliyor, Türkiye’ye geliyor. Biz de dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’a Avrupa’nın en güzel şehrini getirmek için yola çıktık” dedi. Coşkun Bayraktar, VIA/PORT Venezia’nın konut, alışveriş merkezi ve ofisleri ile adeta bir şehir olacağını, bulunduğu bölgeyi de bir cazibe merkezi haline getireceğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Konut, alışveriş, iş yaşamı gibi hayatın olmazsa olmazlarını VIA/PORT Venezia ile hak ettiği kalite ve en önemlisi estetikle buluşturuyoruz. Kentsel dönüşüm projesini ivmelendirecek VIA/PORT Venezia ve benzeri projeler ülke ekonomisi ve geleceği için domino etkisi görüyor. Projemize bu açıdan da bakılıp değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz.”

Projenin 2014 yılının son çeyreğinde tamamlanmasının planladığını belirten Bayraktar, “VIA/PORT Venezia’yı bitirdiğimizde yaklaşık 2,5 milyar TL civarında proje değeri olacağını öngörüyoruz” dedi.

"Çok şık ve temalı bir proje"

VIA Development & Management Co. CEO’su Tayfun Döşkaya ise projenin detayları konusunda bilgi verdi. VIA/PORT Venezia’nın Gaziosmanpaşa’da 82 bin metrekarelik arazi üzerine kurulduğunu söyleyen Tayfun Döşkaya, “Konut, alışveriş merkezi ve ofis etaplarıyla VIA/PORT Venezia çok şık ve temalı bir proje. Venedik tarih boyunca Avrupa’nın önemli ticaret, alışveriş ve turizm merkezlerinden biri oldu. Sadece mimari konsept açısından değil, alışveriş-ticaret-yaşam merkezi olması bakımından da Venezia, Venedik ile özdeşleşecek” dedi.

Fiyatlar 179 bin TL’den başlıyor

Tayfun Döşkaya, projenin konut bölümünün toplam beş kuleden oluştuğunu ve bu kulelerde 2 bin 500 adet nitelikli konut bulunacağını, daire tiplerinin 61 metrekareden 217 metrekareye kadar çeşitlilik göstereceğini, fiyatların ise 179 bin TL’den başlayıp şerefiyesine göre değişiklik göstereceğini bildirdi.

Yüzde 50 oranında prim vaat ediyor

Döşkaya sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tasarımda farklı konut tipleri üreterek her bütçeye yönelik fiyat alternatifi oluşturmaya özen gösterdik. Özel bir ödeme sistemi de oluşturduk.  Bayraktar&Gürsoy Finansman Modeli ile 30 ay vade farksız ödeme alternatiflerimiz var. Bununla beraber Türkiye’nin önde gelen bankalarıyla yapmış olduğumuz işbirliği çerçevesinde 120 aya varan kredi imkânı sunuyoruz. VIA/PORT Venezia’dan lansman döneminde konut alanların projenin teslim tarihine kadar yüzde 50 civarında prim kazanacağını öngörüyoruz. Konut sahibi olmak isteyenlere sadece keyifli bir yaşam değil, aynı zamanda çok kazançlı bir yatırım fırsatı da sunuyoruz. “

Yüzde 30’unun satışı tamamlandı

VIA/PORT Venezia’nın öngörülen satış süresinin 24 ay olarak belirlendiğini anlatan Tayfun Döşkaya, “Ancak kapalı satışa çıktığımız 1 Kasım tarihinden itibaren aldığımız 800’e yakın ön talep gösteriyor ki bu da projenin yaklaşık yüzde 30’una denk geliyor. Sanırım hedeflediğimiz satış süreci çok daha kısa olacak” dedi.

Dubai ve Londra’da ofis açıldı

Mütekabiliyet yasasına değinen ve yabancıların konut edinme imkânlarının kolaylaşması ile birlikte özellikle İstanbul’da konut talebinin ciddi oranda artacağının altını çizen Tayfun Döşkaya, Bayraktar&Gürsoy Yatırım Ortaklığı olarak İstanbul ve projelerinin tanıtımını yurtdışında aktif bir şekilde yapabilmek üzere Ortadoğu pazarı için Dubai’de, Avrupa pazarı için ise Londra’da ofis açtıklarını belirtti.

Ayda iki milyon ziyaretçi hedefleniyor

Tayfun Döşkaya, alışveriş merkezi hakkında da bilgi verdi:

“70 bin m2 kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezimiz Venedik konseptli… Hedeflenen aylık ziyaretçi sayısı ise 2 milyon… Modanın öncü markalarının yanı sıra Venedik’in eşsiz güzelliği, su kanalları, mimarisindeki Akdeniz esintileri, Venedik’ten getireceğimiz kültürel ve sanatsal etkinlikler merkezimizin en büyük çekim güçleri olacak”

Proje Künyesi

Yatırımcı: Bayraktar&Gürsoy Yatırım Ortaklığı
Mimari: Dome Mimarlık
Arsa Büyüklüğü: 82 bin m2
AVM Kiralanabilir Alan: 70 bin m2
Ofis Alanı: 50 bin m2

http://www.yapi.com.tr/haberler/via-port-venezia-ile-venedik-istanbulda_90168.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!