Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Villa Projeleri Şimdi de Adalar'a Taşınıyor

Sedef Adası'na villa yapmak için arsa sahipleriyle anlaşan Aşçıoğlu İnşaat'ın Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, "Anıtlar Kurulu ve Belediye izin verirse tek katlı villalar yaparız, vermezlerse de umurumda değil, elimde bir sürü proje var" dedi.

Sabah Gazetesi
1 Villa Projeleri Şimdi de Adalar'a Taşınıyor

b>Sedef Adası'na villa yapmak için arsa sahipleriyle anlaşan Aşçıoğlu İnşaat'ın Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, "Anıtlar Kurulu ve Belediye izin verirse tek katlı villalar yaparız, vermezlerse de umurumda değil, elimde bir sürü proje var" dedi.

İstanbul Sedef Adası'nda 30 dönümlük araziye sahip olan Esra Bereket ve kardeşi Mehmet Birgen'in proje yapması için teklif götürdüğü Aşçıoğlu İnşaat, Ada'da tek katlı villa projesi inşa etmek istiyor. Aşçıoğlu İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, şu an Ada'da 103 villanın olduğunu söyleyerek, "Bereket ve Birgen'e ait biri 20, biri 10 dönümlük olmak üzere toplam 30 dönümlük arazi var, bizden proje yapmamızı istediler, biz de sözleşme imzaladık. Şu an da fizibilite çalışmaları yapıyoruz" dedi.

Değerini bulamamış
Aşçıoğlu, villa projesinin yapılabilmesi için Belediye ve Anıtlar Kurulu'ndan izin almaları gerektiğine dikkat çekerek, henüz imar izni almak için Belediye'ye başvurmadıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Yine bir Selenium projesi yapmak istiyoruz; ancak izin çıkmazsa umrumda değil. Benim daha bir sürü projem var, yürüyen işlerim var. Tabi ki buraya güzel bir yapı inşa etmek isterim, ama izin vermezlerse de kendileri bilirler."
Adalar'da deniz kenarında yer alan evlerin 'gecekondu fiyatına satıldığını' ifade eden Aşçıoğlu, bir metropole bu kadar yakın olan bir adanın dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmadığını vurguladı. "Adalar bugüne kadar hak ettiği değeri bulamamış" diye konuşan Aşçıoğlu, Adalar'da iş yapmanın tam da bu nedenle riskli olduğunu dile getirdi. Birim fiyatları düşük olan bir yerde proje yapmanın kendisine çok fazla birşey katmayacağını belirten Aşçıoğlu, "Ben İstanbul'a güzel bir proje yapmak için bu işe evet dedim. Yoksa bu proje bana çok büyük kâr getirmez, çünkü örnek proje yok etrafında. Adalar esas bu projeden sonra değerlenir" dedi.

Aşçıoğlu, sözlerini "Sedef Adası'nın sahibi olan aile Ada'daki arazisini parsel parsel satmış. Kendilerine kalan arazinin 40 dönümünü de Belediye'ye yeşil alan yapsın diye bağışlamış. Diğer 30 dönümlük arazide bir proje yaptırmak istiyor. Böyle iyi niyetli arsa sahiplerinin değerini bilmek gerek. Bundan sonraki prosedür yaklaşık 1 yıl sürer" şeklinde tamamladı.

50 yıl önce alıp ağaçlandırdılar
Marmara Denizi'nde yer alan Kınalı, Burgaz, Heybeli ve Büyükada'ya göre çok daha ufak olan Sedef Adası, 1950'lerde Reyan Şehsuvaroğlu ve Şehsuvar Menemencioğlu tarafından satın alındı. Ada'yı satın aldıktan sonra ağaçlandırma çalışmaları yapan Menemencioğlu ve Şehsuvaroğlu, sırasıyla 1986 ve 2004'te ölünce, Ada, mirasçıları Esra Bereket ve Mehmet Birgen'e geçti. Ada'nın imara kapalı bölgelerinde proje yapılıp yapılamayacağı ise henüz belirsiz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/villa-projeleri-simdi-de-adalara-tasiniyor_48260.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • çok güzel projeler :D YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!