Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

VitrA İnovasyon Buluşmaları Alexander Von Vegesack ve Max Lamb ile başladı

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun ar-ge ekiplerini buluşturan Bozüyük’teki VitrA İnovasyon Merkezi'nin VitrA İnovasyon Buluşmaları başlıklı konferans ve çalıştay dizisi başladı. İlk seminer, VitrA’nın eş sponsorluğuyla gerçekleştirilecek İstanbul Tasarım Bienali’nin atölye çalışmaları vesilesiyle Türkiye’ye gelen, tasarım dünyasının

yapi.com.tr
VitrA İnovasyon Buluşmaları Alexander Von Vegesack ve Max Lamb ile başladı

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun ar-ge ekiplerini buluşturan Bozüyük’teki VitrA İnovasyon Merkezi'nin VitrA İnovasyon Buluşmaları başlıklı konferans ve çalıştay dizisi başladı. İlk seminer, VitrA’nın eş sponsorluğuyla gerçekleştirilecek İstanbul Tasarım Bienali’nin atölye çalışmaları vesilesiyle Türkiye’ye gelen, tasarım dünyasının duayenlerinden Alexander Von Vegesack ve modern zaman zanaatkârı olarak bilinen tasarımcı Max Lamb’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Alexander Von Vegesack, 2009 yılında Fransa’nın Domaine de Boisbuchet bölgesinde kurduğu, her yıl dünyanın farklı ülkelerinden tasarımcıları bir araya getiren ve disiplinlerarası yaratıcı işlerin sergilenmesine olanak tanıyan tasarım ve yaratım merkezinde edindiği deneyimleri aktardı. Yaratıcılık, tasarım ve inovasyon arasındaki bağlantıya değinen Von Vegesack; gelecekte tasarıma yön verecek unsurların, tarih, sanat ve kültürel çeşitlilik olacağını vurguladı.Max Lamb ise; kil, kum, taş, ahşap ve alçı gibi doğal malzemelerden ürettiği tasarımlarından örnekler verdiği sunumunda malzeme kullanımının inovasyon süreçlerine katkısını ele aldı. Endüstriyel tasarımcı Erdem Akan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen seminerin yuvarlak masa bölümünde; çokuluslu şirketlerin tasarım odaklı marka konumlandırma ve pazarlama stratejileri tartışıldı.

VitrA İnovasyon Buluşmaları, bölgedeki üniversite ve sanayi kuruluşlarında görev yapan mimar, tasarımcı ve araştırmacıların yanı sıra akademisyen ve öğrencileri, inovasyon üzerinde düşünmeye, tartışmaya ve üretmeye teşvik etmeyi amaçlıyor.

ETİKETLER: firma inovasyon
http://www.yapi.com.tr/haberler/vitra-inovasyon-bulusmalari-alexander-von-vegesack-ve-max-lamb-ile-basladi_91248.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!