Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

VitrA İnovasyon Buluşmaları’nın Dördüncü Konuğu Dr. Geoff Crook Oldu

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun Ar-Ge ekiplerini buluşturan Bozüyük’teki VitrA İnovasyon Merkezi’nde VitrA İnovasyon Buluşmaları adıyla düzenlenen seminerlerin dördüncüsü İngiliz tasarımcı Dr. Geoff Crook’un katılımıyla gerçekleştirildi. 'Yeni Ufuklar-Eski Haritalar' başlıklı seminer kapsamında, tasarım ve iş dünyasının eski alışkanlıklarının,

yapi.com.tr
VitrA İnovasyon Buluşmaları’nın Dördüncü Konuğu Dr. Geoff Crook Oldu

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun Ar-Ge ekiplerini buluşturan Bozüyük’teki VitrA İnovasyon Merkezi’nde VitrA İnovasyon Buluşmaları adıyla düzenlenen seminerlerin dördüncüsü İngiliz tasarımcı Dr. Geoff Crook’un katılımıyla gerçekleştirildi. 'Yeni Ufuklar-Eski Haritalar' başlıklı seminer kapsamında, tasarım ve iş dünyasının eski alışkanlıklarının, sarsıcı yenilik fırsatlarını nasıl engellediği konusu tartışıldı.Crook, endüstri devrimiyle birlikte başlayan makineleşme ve otomasyon sürecinin, güdümlü bir tüketim toplumunun doğmasına yol açtığını savundu. Üretim ve tüketim süreçlerinin büyük şirketler ve devletler tarafından kontrol altında tutulmasının, modern dünyanın en büyük tehlikesi olarak tanımladığı “öngörülebilirliği” de beraberinde getirdiğini ifade eden Crook, “Yaşadığımız dünya, ne kadar yaratıcı ve serbest olabileceğimizi belirliyor. Gelecek aslında henüz yaratılmadı. Gelecek, şirketlere olduğu kadar bireylere de ait. İşe, eski alışkanlıklarımızı sorgulayacak cesareti göstermekle başlayabiliriz” diye konuştu.

Endüstriyel tasarımcı Erdem Akan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen seminerin yuvarlak masa bölümünde ise, tüketicilerin gelecekteki ihtiyaçlarını öngören güncel tasarım anlayışının, hakim pazarlama modellerini değişmeye zorladığının altı çizildi.

ETİKETLER: firma inovasyon
http://www.yapi.com.tr/haberler/vitra-inovasyon-bulusmalarinin-dorduncu-konugu-dr-geoff-crook-oldu_91861.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!