Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Votorantim Cimentos Sivas'ta...

Votorantim Cimentos, Türkiye'de Büyümeyi Hedefliyor

Votorantim Cimentos CEO'su Dissinger, Türkiye'yi altyapı ve ticaret anlamında gözlemlediklerini ve ayrıca Ortadoğu'ya açılan bir merkez olarak gördüklerini söyledi.

yapı.com.tr
Votorantim Cimentos, Türkiye'de Büyümeyi Hedefliyor

Brezilya merkezli Votorantim Cimentos şirketi CEO'su Walter Dissinger, Sivas'a kuracakları 140 milyon euro değerindeki yeni çimento fabrikasının uzun vadeli Türkiye planlarının bir başlangıcı olduğunu belirterek, "Yakın gelecekte Türkiye'de daha çok büyüyeceğiz. Türkiye'yi altyapı ve ticaret anlamında gözlemliyor ayrıca Ortadoğu'ya açılan bir merkez olarak görüyoruz" dedi.  

Şirketin Sivas'ta gerçekleştirdiği temel atma töreni sonrasında değerlendirmelerde bulunan Dissinger, Sivas'ın yatırımları için stratejik bir anlam taşıdığını, Türkiye'nin geleceğine ve ekonomik büyümesine güven duyduklarını vurgulayarak, büyüme potansiyelinin devam edeceğine inandığını belirtti.  


Kurulacak yeni fabrikanın verimlilik ve üstün teknoloji kullanımı açısından sektöre yenilik getireceğini ifade eden Dissinger, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu fabrikada getireceğimiz yenilikler teknoloji ile sınırlı değil. Aslında bu tamamen piyasaya nasıl açıldığımız, müşteri memnuniyetini nasıl sağladığımızla da ilgili. Türkiye'de altyapı ve konut sektöründe ciddi bir büyüme ve potansiyel görüyoruz. Burada emlakçılık da inşaat sektörünü canlı tutan en önemli alanlardan. Bunlar bizim yatırım yapmamızı sağlayan asıl sebepler. Yatırım açısından bazen hızlı bazen yavaş büyüme gösterdiğiniz dönemler olabilir. Bizim de olacaktır. Sivas'ta ilk çimento fabrikası 90 yıl önce kurulmuş, bizim de buraya ait geleceğe dönük planlarımız bu süreden daha kısa olmayacaktır."

Türkiye'deki büyümelerinin ekonomik verilerle doğrudan orantılı olduğuna işaret eden Dissinger, "Yakın gelecekte Türkiye'de daha çok büyüyeceğiz. Mevcut fabrikalarımızı daha da genişleteceğiz. Türkiye'yi altyapı ve ticaret anlamında gözlemliyor ayrıca Ortadoğu'ya açılan bir merkez olarak görüyoruz" diye konuştu.  

"Diğer fabrikaları da satın alma düşüncemiz var"

Şirketin Türkiye ve bölgeye bakışıyla ilgili görüşlerini aktaran Votorantim Cimentos'un Türkiye CEO'su Mustafa Şefik Tüzün ise şirketin diğer ülkelere de yapabileceği bir yatırımı Türkiye'ye yapmasının çok önemli olduğunun altını çizdi.

Pazardaki konumlarını korumak ve güçlenmek için Sivas yatırımını çok ciddiye aldıklarına vurgu yapan Tüzün, şöyle devam etti: "Şu andaki üretimimizin tamamını satıyoruz. Bizim bu yatırımımız biraz bu hazırlık anlamında düşünülmeli, çünkü büyümeyip konumunuzu güçlendirmezseniz bu küçülmeniz anlamına gelir. Türkiye büyüyor, Türkiye'yle beraber inşaat sektörü büyüyor. Bu büyümeye paralel olarak sizin mutlaka bir şeyler yapmanız gerekiyor. Votorantim Cimentos Türkiye ile çok yakından ilgileniyor. Gerek şirketin kendi varlıklarının büyümesi gerekse fırsatlar çıkarsa diğer fabrikaları satın alma şeklinde düşüncemiz var, buna göre planlarımızı yapıyoruz."

Tüzün, ayrıca Votorantim Cimentos'un büyümeyi düşündüğü alanlardan birinin de Akdeniz bölgesi olduğu bilgisini paylaştı.

Türkiye'nin Akdeniz'deki en önemli ülke olarak görüldüğünü hatırlatan Tüzün, "O yüzden de Votorantim grubunun yeni yatırımlarını Akdeniz bölgesi çevresinde göreceğimizi düşünüyorum" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/votorantim-cimentos-turkiyede-buyumeyi-hedefliyor_133739.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!