Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Votorantim Cimentos Sivas'ta Kapasitesini Artırıyor

Votorantim Cimentos, 140 milyon avroluk yatırımla Sivas fabrikasının kapasitesini arttıracak. Sivas Çimento Fabrikası, yapılacak yatırımla mevcut üretim kapasitesini üç kat arttırarak yıllık 0,6 milyon tondan 1,8 milyon ton çimentoya çıkartacak.

yapi.com.tr
Votorantim Cimentos Sivas'ta Kapasitesini Artırıyor

Türkiye’de üretim kapasitesinin tamamını kullanan Votorantim Cimentos, Sivas yatırımının ardından pazardaki gücünü daha da arttıracak. Halen, Votorantim Cimentos’un Türkiye’deki toplam 3 milyon ton çimento üretim kapasitesi içinde yüzde 19 paya sahip olan Sivas fabrikasının bu oranı, yeni yatırım ile birlikte yüzde 42’ye yükselecek. Temeli Haziran ayında atılacak fabrika, sadece yapım aşamasında 700 kişiye istihdam sağlayacak ve çimento üretimine 2017 yılında başlanacak. Votorantim Cimentos’un sektörünün en çok talep gören ürünleri olan CEM I ve CEM II çimento üretimi, çimento pazarındaki gelişmeler ve talep doğrultusunda Sivas Fabrikası’nda yapılacak.

2015-2018 dönemi için 1,61 milyar avroluk yatırım paketini açıklayan Votorantim Cimentos, Brezilya’da beş, Bolivya’da bir yeni fabrika yatırımı ile birlikte Sivas’ta olduğu gibi mevcut tesislerinin kapasite artırımını  ve modernizasyonu  hedefliyor. Votorantim Cimentos’un Sivas’ta yapacağı 140 milyon avroluk yatırım, aynı zamanda bu yatırım paketi kapsamında şirketin Amerika kıtası dışındaki en büyük yatırımı olacak. Votorantim Türkiye, Avrupa, Afrika ve Asya bölgesinde, Çin hariç tutulduğunda Votorantim Cimentos’un toplam üretim kapasitesi içinde yüzde 29’luk paya sahip.

Votorantim Cimentos, 2012 yılı sonunda girdiği Türkiye’de çimento, beton ve agrega sektörlerinde Votorantim Sanayi ve Tic. A.Ş, Yibitaş Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş ve Votarantim Nakliyecilik Ticaret ve Sanayi A.Ş olarak faaliyet gösteriyor. Şirketin, Türkiye’de Ankara-Hasanoğlan, Yozgat, Çorum ve Sivas’ta 4 entegre çimento fabrikası, Nevşehir ve Samsun’da 2 çimento öğütme paketleme tesisi ile yıllık toplam 3,0 milyon ton çimento üretim kapasitesi; İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde yer alan 16 hazır beton tesisi, Ankara-Lalahan ve Kayseri-Bünyan’da 2 adet agrega tesisi bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/votorantim-cimentos-sivasta-kapasitesini-artiriyor_131377.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!