Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Winsa'ya Avrupa Kalite Belgesi

Pilsa Plastik San. A.Ş. üretmekte olduğu Winsa markalı PVC pencere, kapı sistemlerinin “Tüm Sistem Olarak” kalitesinin belgelendirilmesi amacıyla b

yapitr/Murat UYMUŞLAR
Winsa'ya Avrupa Kalite Belgesi

b>Pilsa Plastik San. A.Ş. üretmekte olduğu Winsa markalı PVC pencere, kapı sistemlerinin “Tüm Sistem Olarak” kalitesinin belgelendirilmesi amacıyla bir süredir yürüttüğü çalışmaları başarıyla sonuçlandırarak Alman RAL Pencereciler Kalite Birliği’nin onayını aldı.

Konusunda dünyanın en tanınmış ve geçerli kuruluşlarından biri olan, Winsa’nın da üyesi bulunduğu Alman RAL Pencereciler Kalite Birliği’nin ( RAL-Gütegemeinschaft Kunststoffenster und -Haustüren e.V. ) Winsa PVC Pencere ve Kapı Sistemlerinin performans ve dayanıklılık testlerini, konusunda uluslararası platformda saygın Alman bağımsız akredite test laboratuarları ift Rosenheim’a “Ultraline Serisi” üzerinde uygulattı.

Avrupa Birliği tarafından yayınlanması beklenen pencere standardının hayata geçmesi ile birlikte gündeme gelecek olan CE belgelendirmesi ile ilgili tüm testlerin de daha şimdiden yapılmış olduğunu bu belge ile kanıtlayan Winsa, CE işaretini ürünlerinde kullanımı için standardın (EN 14351-1) hayata geçmesini beklemekte. Mümkün olan en büyük boyutlarda ve farklı tiplerde pencere, kapı ve çift kanat çift açılım pencerelerin üzerinde yapılan testlerde, Winsa Ultraline Serisi, sadece testlerden başarı ile geçmekle kalmadı; testler, en üst performans değerlerinde sonuçlandı.


Uygulanan testler, yeni pencerenin mekanik ve hava şartlarına dayanımının ölçülmesi, pencerenin yaşlandırıldıktan sonra aynı performans testlerinin yenilenmesi, ortakayıt bağlantılarının dayanıklılığı ve ömrü, kasırga ve daha üstü rüzgarlara dayanım gibi pencerenin hem performansı hem de ömrünün denetlenmesini sağlayacak nitelikte oldukça zorlu test gruplarından oluşmakta.

Winsa’nın almaya hak kazandığı yeni kalite belgesi teknik dosyalarda belirtilen tüm boyutları içermektedir. Bu belgelendirme çerçevesinde Winsa’nın üretimi her 6 ayda bir ift Rosenheim’dan gelen denetçiler tarafından denetlenecektir. Ayrıca, Winsa pencerelerin hem standart, hem de özel camlarla ses yalıtım değerleri ve ısı iletim katsayıları da aynı akredite laboratuar tarafından onaylanmıştır.

Türkiye’de daha önce hiç bir firmanın ve markanın sahip olmadığı bu belge sayesinde, sadece pencereyi oluşturan profillerin, donanımların vs. belirli bir kalitede olduğu kanıtlanmakla kalınmayıp, tüm pencere sisteminin, yani son kullanıcının satın almış olduğu pencerenin, göstereceği performans ve kalitesi belgelendirilmiş. Hammaddenin fabrikaya giriş aşamasından, hazır pencerelerin sevk aşamasına kadar tüm üretim süreçlerinin test ve kontrol edilerek değerlendirilmesi sonucu verilen bu belge, Winsa’nın sadece PVC profil markası olmadığının, bunun yanısıra çok önemli bir sistem markası olduğunun da kanıtıdır.

Winsa PVC Pencere ve Kapı Sistemleri’nde kullanılan ve Pilsa tarafından üretilen Winsa markalı PVC profillerinin, uluslararası belgelendirme kuruluşlarından aldığı Alman RAL (RAL-GZ 716/1) ISO 9001 (Global Certification Limited “İngiltere” ), TSE, PÜKAD “Türkiye”, GOST-R “Rusya”, ITB “Polonya”, SEPRO “Ukrayna” kalite ve standartlara uygunluk belgeleri bulunmaktadır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/winsaya-avrupa-kalite-belgesi_17949.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!