Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

WOHA
Özgül pratikleri dahilinde sürekli evrim ve yenilik içererek projeler ortaya koyan ve her projeyi bütünsel bir vizyonla ele alan WOHA, 1994 yılında Wong Mun Summ ve Richard Hussel tarafından Singapur’da kuruldu. Güneydoğu Asya’da yer alan bir mimarlık ofisi için görülmemiş sayıda ve nitelikte mimari ödüle sahip olan bu pratik, master planlama, mimarlık, iç mekan tasarımı, peyzaj tasarımı, aydınlatma ve mobilya tasarımı gibi mimarlık sürecinin tüm bileşenlerini ele alan bir üretim kurgusuna sahip.

WOHA, yerel bağlamda ve geleneksellikte oluşturduğu güçlü farkındalık ile çağdaş mimarlık formlarının ve düşüncelerin iç içe geçmiş, özgün bileşimlerini yaratıyor. Öte yandan sürdürülebilir mimarlık üretimine ve duyarlı mekanlar oluşturma sürecine karşı bağlılıkları da, çalışmalarında ön plana çıkan bir diğer ilke.

Summ ve Hussel, diğer yandan Singapur’da profesyonel etkinliklere de katkıda bulunuyor. Örneğin Wong Mun Summ, 1999 – 2005 yılları arasında Singapur Kentsel İyileştirme Kurumu Yönetim Kurulunda görev alarak, kente yönelik büyük kalkınma önerileri üzerine tasarım danışmanlığı verdi. Richard Hassell da “DesignSingapore” Konseyi ile Singapur Yapı ve İnşaat Kurumu’nda yönetim kurulu üyesi olarak katkılarını sürdürüyor. İkili, Avustralya, Hong Kong, A.B.D ve İngiltere’deki üniversitelerde de ders veriyor.

Son dönemde tamamlanan WOHA projeleri arasında, “Newton Suites” ve “1 Moulmein Rise” Konut Blokları / Singapur; Alila Villas Uluwatu Resort / Bali; “The Met” Yüksek Yoğunluklu Konut / Bangkok; “Stadium MRT” ve “Bras Basah MRT” Aktarma İstasyonları / Singapur; Crowne Plaza Hotel / Changi Havaalanı; InterContinental Sanya Resort / Çin ve Singapur Sanat Okulu sayılabilir.

Ekibin kazandığı ödüller arasında ise 2007 Ağa Han Mimarlık Ödülü, 2010 Uluslararası RIBA Ödülü, 2010 Uluslararası Gökdelen Ödülü (International Highrise Award) ve Dünya Mimarlık Festivali Ödülleri bulunuyor.


http://www.yapi.com.tr/haberler/woha_96513.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!