Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

XPS Derneği'nden Bursa'da Isı Yalıtım Semineri

XPS Derneği tarafından dernek üyelerinden B-Plas’ın katkılarıyla, Bursa İl Özel İdaresi ve Bursa Mimarlar Odası’na yönelik olarak 20 Şubat’ta düzenlenen seminerler, mimarlar ve sektör temsilcilerini bir araya getirerek ısı yalıtımı sektöründeki son gelişmelerin tartışıldığı önemli bir platform oldu.

yapi.com.tr
XPS Derneği'nden Bursa'da Isı Yalıtım Semineri

XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği tarafından dernek üyelerinden B-Plas’ın katkılarıyla, Bursa İl Özel İdaresi ve Bursa Mimarlar Odası’na yönelik olarak 20 Şubat’ta düzenlenen seminerler, mimarlar ve sektör temsilcilerini bir araya getirerek ısı yalıtımı sektöründeki son gelişmelerin tartışıldığı önemli bir platform oldu.

Bursa İl Özel İdaresi Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen ilk seminere, İmar ve Yapı İşleri Daire Başkanlığı’nda çalışan tüm mimarlar ve teknik personel katıldı. 45 kişinin izlediği seminerde, özellikle ısı yalıtımıyla ilgili yeni mevzuatlar üzerinde duruldu. TS 825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları Standardı’nın revizyonu ve bu revizyonun mimari detaylar ile projelere yansımaları ele alındı.

İl Özel İdarelerinin genişletilmiş yetkileri çerçevesinde ihale edilen projelerin şartnamelerini hazırladığını ve kontrolünü üstlendiğini belirten XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği Genel Koordinatörü Meltem Yılmaz, seminerde bu kapsamda hazırlanacak şartnamelerde ve uygulamalarda XPS ürünlerin kullanımıyla ilgili detayların ayrıntılı olarak işlendiğini ifade etti. Toplantının sonunda Bursa İl Özel İdaresi İmar ve Yapı İşleri Daire Başkanı Yusuf Şeremet, XPS Derneği adına Genel Koordinatör Meltem Yılmaz’a ve hem XPS Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı hem de derneğin Bursa’daki XPS üreticisi üyesi B-Plas’ın Satış ve Pazarlama Müdürü olan Ertuğrul Feyzi Yörük’e teşekkürlerini bildirdi. Karşılıklı işbirliğiyle bu tarz seminerlerin ve bilgi akışının sürekli olması konusunda fikir birliğine varıldı. 

Bursa’daki bir diğer seminer ise Bursa Mimarlar Odası’na yönelik olarak Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi (SMGM) kapsamında Almira Otel’de gerçekleştirildi. Seminerde Yılmaz, “Binalarda Enerji Verimliliği İçin Isı Yalıtımı ve XPS Ürünler İle Optimum Çözümler” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda, binalarda ısı yalıtımıyla ilgili mevzuatlar ve TS 825’in revizyonunun ısı yalıtım projelerine etkilerine değinildi. Ayrıca, ısı yalıtımı malzemeleri, XPS levhaların özellikleri ve ısı yalıtım detaylarında uygulama esasları ile XPS ürünlerin Türkiye, Avrupa ve dünya pazarındaki durumu konuları işlendi ve mimarların soruları yanıtlandı. Mimarlar ve sektör temsilcilerini buluşturan seminer sonrasında düzenlenen kokteylde ise Türkiye’deki ısı yalıtımı sektörünün mevcut durumu hakkında genel değerlendirmeler yapıldı.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/xps-derneginden-bursada-isi-yalitim-semineri_66892.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!