Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Ya Bu Binaları Yıkacağız ya da 1 Milyon Mezar Kazacağız'

Büyükçekmece Belediye Başkanı CHP’li Hasan Akgün, İstanbul’da iki bölgede 7 büyüklüğünde 2 depremin olacağını herkesin bildiğini ve bilimadamlarının söylediğini belirtti. Akgün, "Büyükçekmece, Küçükçekmece, Güngören’deki yıkılacak binaları yıkıp yenisini yapmazsak oradaki insanlar ölecek. Ya binaları yıkacağız yenisini yapacağız ya da 1 milyon

yapi.com.tr
'Ya Bu Binaları Yıkacağız ya da 1 Milyon Mezar Kazacağız'

Bünyesinde 230 belediyeyi bulunduran Marmara Belediyeler Birliği, ’Belediyelerde Yeni Gelişmeler ve Uygulamaya Yansımaları: 2011 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nı Afyonkarahisar Korel Termal Otel’de gerçekleştirdi. Milliyet Gazetesi'nin haberine göre toplantının açılış konuşmasını yapan Marmara Belediyeler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti’li Recep Altepe, Belediyeler Birliği olarak pek çok projeye imza attıklarını söyledi. Son yıllarda belediyeciliğin geliştiğini aktaran Altepe, Marmara Belediyeler Birliği’nin de bu gelişime ivme kazandırdığını kaydetti.

’Örnek Belediyecilik Proje Yarışması’ yürüttüklerini, bunun da belediyeleri teşvik edeceğini aktaran Altepe, toplantıya ev sahipliği yapan Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu ile Afyonkarahisar Belediye Başkanı AK Parti’li Burhanettin Çoban’a teşekkür etti.

Deprem yasası hemen çıkarılmalı

Açılış konuşmalarından sonra toplantının istişare bölümüne geçildi. Bu bölümde söz alan İstanbul Büyükçekmece İlçe Belediye Başkanı Hasan Akgün, depremle ilgili düzenlemelerin bir an önce çıkarılması doğrultusunda AK Partili belediye başkanlarını milletvekilleri ve hükümete baskı yapmaları konusunda uyardı. Akgün şunları kaydetti:

"Bir Deprem Şûrası toplandı. Toplantının ardından basın mensupları ’Ne konuştunuz’ diye sorunca ’1999 Depremi’nde ne konuştuysak, onu konuştuk’ dedim. Marmara Belediyeler Birliği’nin en önemli konusu deprem olmalı. İstanbul Afyon’u kurtarır, ama Afyon İstanbul’u kurtaramaz. Ergene havzasındaki kirlilikle ilgili mücadele de ikinci konumuz olmalı. AK Parti’li belediye başkanlarından ricam şudur; bu Deprem Yasası fazla uzatılmamalı."

’1 milyon kişi için mezar kazalım’

Akgün, İstanbul’da 7 büyüklüğünde 2 depremin beklendiğini hatırlattı. Akgün, şu uyarıyı yaptı:

"İstanbul’da, Bursa’da, Yalova’da ve diğer depremden çok etkilenecek bölgelerde çok hızlı hareket edip bunu uygulamaya koyamazsak sonunda yine ’Ah, vah’ noktasına geleceğiz. İstanbul’daki depremde en az 1 milyon kişiyi kaybedeceğiz. İki büyük deprem olacak. Bir tanesi hemen Küçükçekmece önündeki çanakta olacak. Öbürü Silivri’nin karşısında olacak. İki bölge 7 büyüklüğünde deprem üretecek. Bunu herkes biliyor, bilimadamları söylüyor. Büyükçekmece, Küçükçekmece, Güngören’deki yıkılacak binaları yıkıp yenisini yapmazsak oradaki insanlar ölecek. Ya binaları yıkacağız yenisini yapacağız ya da 1 milyon kişi için mezar hazırlayacağız."

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/ya-bu-binalari-yikacagiz-ya-da-1-milyon-mezar-kazacagiz_90873.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!