Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yabancılar 100 Bin Konut Alacak

Dünyanın en büyük gayrımenkul pazarlama kuruluşu Century 21’in Avrupa Yöneticisi Rafiel Noriega Lombea, Türkiye’de gayrimenkul alanındaki patlamayı

Türkiyeb>Dünyanın en büyük gayrımenkul pazarlama kuruluşu Century 21’in Avrupa Yöneticisi Rafiel Noriega Lombea, Türkiye’de gayrimenkul alanındaki patlamayı 2 yıl önce kestirdiklerini belirterek buna göre pozisyonlarını aldıklarını söyledi.

Lombea, Türkiye’de ekonominin stabilize olması ve Avrupa Birliği’ne giriş ihtimalinin kuvvetlenmesinin gayrimenkulü hareketlendirdiğini ve 2 sene sonra daha da büyüyeceğini belirterek yabancıların kısa süre içinde 100 bin civarında konut satın alacaklarını tahmin ettiklerini söyledi. Lombea, Türkiye’deki bu gelişmelerin öncelikle Avrupa olmak üzere dünya emlak şirketlerini Türkiye’ye çekmeye başladığını söyledi.

Türkiye ucuz ülke
Türkiye’de bir iki yıl sonra devreye girecek morgage sisteminin gayrimenkulü canlandıracağını belirterek, “İpotek kredileriyle Türk insanının alım gücü yükselecek. Bu da ekonomiye ciddi nakit akışı sağlayacak. Avrupa Birliği’ne girme aşamasında bulunan Türkiye’nin aynı zamanda Akdeniz ülkesi olması ve fiyatların ucuz olması yabancılar için ev sahibi olmayı cazip kılıyor” dedi. Lombea özellikle İngiltere ve Kuzey Avrupalıların sıcak iklimlerdeki ülkelerden yoğun şekilde ev aldığını vurguladı.

Büyük şirketler geliyor
Sadece İngilizlerin yabancı ülkelerde 5 milyondan fazla ev alacağını belirten Lombea, “Bu gelişmelerle Türkiye’de kısa bir süre içerisinde 100 bin yabancı ev satın alacak. Biz bu potonsiyeli ve gelişmeleri iki yıl önceden kestirdik ve pozisyonumuzu aldık. Ana temsilcilikler vererek harekete geçtik. Bizim portföyümüzde yer alan yabancı müşterilerimize Türkiye’de emlak danışmanlığı yapmak için de geldik. Türkiye’de Ocak ayında 17 olan ofis sayımızı arttırarak 45’e çıkardık” dedi. Türkiye’deki bu gelişmelerin yabancı emlak şirketlerinin de dikkatini çektiğini ifade eden Lombea, “Fra Coldwell Banker ve Sotheby’s” gibi dünyanın önde gelen emlak şirketlerinin Türkiye’de faaliyet göstermek üzere olduğunu ifade etti.

İş dünyasına yeni plaza
Tekstilkent kompleksinin girişinde yeralan Garanti Koza’nın inşaatını yaptığı ikiz kuleden oluşan plazaların, satış ve pazarlamasını dünyanın önde gelen emlak pazarlama şirketi Century 21 üstlendi. Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan Century 21 Pazarlama Grup Müdürü Okan Koç, plazaların iş dünyasından yoğun rağbet göreceğini tahmin ettiklerini ifade ederek “Plazalar İstanbul’un çekim merkezlerine 20 dakika uzaklıkta. Plazalar 14.357 metrekarelik bir alana kurulu ve iki kulede 44’er kat var. Kulelerin yüksekliği 152 metre. Her türlü konfor, güvenlik ve modern standartlara sahip” dedi. Koç, fiyatların diğer plazalara göre daha ucuz ve metrekaresinin 1000 dolar civarında olduğunu vurgulayarak yüzde 30’u peşin 36 aya varan taksitli ödemelerin olduğunu söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yabancilar-100-bin-konut-alacak_14975.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!