Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yabancılara Mülk Satışı Heyecanı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın, özellikle gayrimenkul sektörünün ve konut üreticilerinin her fırsatta dile getirdiği ve yabancılara konut satışının önünü açması beklenen mütekabiliyet (karşılıklılık) şartının kaldırılacağı yönündeki açıklaması, inşaat dünyasında heyecan yarattı.

yapi.com.tr
1 Yabancılara Mülk Satışı HeyecanıÇevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın, özellikle gayrimenkul sektörünün ve konut üreticilerinin her fırsatta dile getirdiği ve yabancılara konut satışının önünü açması beklenen mütekabiliyet (karşılıklılık) şartının kaldırılacağı yönündeki açıklaması, inşaat dünyasında heyecan yarattı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hazırladığı yasa taslağı çalışmasının kısa sürede sonuçlandırılması ve önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulu'na getirilmesi planlanıyor. Yabancılara 1 milyon konut satışının önünü açması öngörülen çalışma ile cari açıkla mücadeleye de katkı sağlanması hedefleniyor. Kat mülkiyeti kurulmuş alanların yanı sıra istihdama katkı sağlayacak gayrimenkullerin satışının önünü açması beklenen çalışma, askeri ve güvenliğe ilişkin stratejik arazilerin satışını kapsamayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yabancilara-mulk-satisi-heyecani_89207.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Ben bu konuyu başka açıdan ele almak istiyorum. Yabancıya konut satışına bir diyeceğim yok fakat burada mülk sahibi olup yurtdışından gelenlere misafir adını takıp konutlarını kiraya veren yabancılardan vergi alınmaması bu ülkede geleceği için çalışan az veya çok elindeki sermayeyi değerlendirip pansiyon veya otel işleten Türk vatandaşından alınması gereken verginin aynısının (BU YABANCI VATANDAŞLARADA UYGULANMASI TARAFTARIYIM) yabancıya konut satışının bu yönden incelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Saygılarımla YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!