Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yabancılara Mülk Satışından Çok Ciddi Kaynak Gelecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, TBMM Adalet Komisyonunda görüşülen yabancılara mülk satışına ilişkin tasarının görüşmelerinden sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Bayraktar, “Son 2 yılda yabancılara mülk satışında artış söz konusu mu, yabancılara mülk satışına ilişkin tasarı ne getirecek?” sorusu üzerine, dünyanın

yapi.com.tr
Yabancılara Mülk Satışından Çok Ciddi Kaynak Gelecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Tapu Kanunu ve Kadastro Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı TBMM’de görüşülmeye başlandı. Toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve komisyon üyeleri katıldı. Tasarı, Komisyon Başkanı Ahmet İyimaya’nın raporlu olması nedeniyle alt komisyonda görüşülmek üzere gönderildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, TBMM Adalet Komisyonu'nda görüşülen yabancılara mülk satışına ilişkin tasarının görüşmelerinden sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Bayraktar, “Son 2 yılda yabancılara mülk satışında artış söz konusu mu, yabancılara mülk satışına ilişkin tasarı ne getirecek?” sorusu üzerine, dünyanın alabildiğine bütünleştiğini, globalleştiğini, iletişim ve ulaşım bakımından yakınlaştığını söyledi. Bakan Bayraktar, şöyle konuştu:

“Bu çerçevede dünyaya baktığımız zaman, özgüveni yüksek olan gelişmiş ülkelerde, yabancılara mülk satışı konusunda çok daha rahat hareket edildiğini; ülkelerinin stratejik konumu, güvenlikleri, askeri, özel alanlar bakımından birtakım kıstaslar konulmak şartıyla, yabancılara mülk satışının çok rahat ve serbest olduğunu, bu satışlarda mütekabiliyet şartının olmadığını görüyoruz. Türkiye’miz artık gelişmekte olan bir ülkedir. Gelişmişliği yakalamak için çok ciddi mücadele veren ve özgüveni olan bir ülkedir. Biz de bu çerçevede ülkemize daha fazla yatırımcının gelmesi, Türkiye’nin Avrupa ve dünya ile bütünleşmesi; gelişmesinin daha fazla artırılması, daha fazla yatırımcının, yabancının, turistin gelmesi için daha önceden de var olan düzenlemeyi günün şartlarına uygun olarak yeniden düzenliyoruz.”

Bakan Bayraktar, “Ne kadarlık kaynak bekleniyor?” sorusuna, “Çok ciddi kaynak geleceğini bekliyoruz, hesap ediyoruz. Şu anda da talepler var”  yanıtını verdi.

Bir gazetecinin, “Özellikle hangi bölgelerden bekleniyor? Körfez ülkelerine işaret ediliyor” sorusu üzerine ise “Çok çeşitli yerlerden, batı Avrupa’dan da Kuzey Avrupa’dan da var, Körfez ülkelerinden de var. Uzakdoğu’dan bile talepler var. İnşallah ülkemize çok ciddi fayda sağlayacak” dedi.

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/yabancilara-mulk-satisindan-cok-ciddi-kaynak-gelecek_90838.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!