Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Cumhurbaşkanı Mütekabiliyet Yasası için Hazırlanan Ülkeler Listesini Onayladı

AK Parti Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, yabancılara mülk satışının önünü açan Mütekabiliyet Yasası kapsamında hazırlanan ülkeler listesinin Cumhurbaşkanı tarafından onaylandığını açıkladı.

yapi.com.tr / AA
Cumhurbaşkanı Mütekabiliyet Yasası için Hazırlanan Ülkeler Listesini Onayladı

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) eski Başkanı ve AK Parti Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, emlak ve inşaat sektörünü yakından ilgilendiren yabancılara mülk satışına yönelik ülkeler listesi çalışmasını hükümetin bir süre önce tamamlayarak Cumhurbaşkanlığı'na sunduğunu anımsatarak, Cumhurbaşkanlığı'nın da yaptığı incelemenin ardından çalışmayı onayladığını açıkladı. Çavuşoğlu, ''Sektörde ülke sınırlamasına yönelik bazı talepler vardı. Bu nedenle çalışma ile Türk vatandaşlarının hangi ülkelerde gayrimenkul alabileceği, ne tür sınırlamalar olması gerektiği belirlendi'' dedi.
    
Yasa ile yapılacak gayrimenkul yatırımları sayesinde Türkiye'ye doğrudan para akacağını vurgulayan Çavuşoğlu, ''Özellikle inşaat sektörü ülkemiz için önemli. İnşaat sektöründeki gelişmeler, birçok sektöre de olumlu veya olumsuz şekilde yansıyor. Bu nedenle yasa ülkemiz için çok faydalı bir gelişme oldu'' diye konuştu.

Çavuşoğlu, daha önce özellikle Kırgızistan, Kazakistan, Azerbaycan gibi Türk Cumhuriyetleri bakımından bazı kısıtlamalar olduğunu dile getirerek, yasa sayesinde bu ülke vatandaşlarının da Türkiye'den gayrimenkul almasının önünün açıldığını söyledi.
    
Yabancıların başta İstanbul olmak üzere turistik sahil bölgelerinden gayrimenkul almasının beklendiğini bildiren Çavuşoğlu, ''Ayrıca Antalya ve Ege Bölgesi'nde, denizin olduğu bölgelerde gayrimenkul satışları bekleniyor. Yasa, sektör ülke ve bölge ekonomisi için çok faydalı olacak'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cumhurbaskani-mutekabiliyet-yasasi-icin-hazirlanan-ulkeler-listesini-onayladi_101049.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!