Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yağışlar Ankara'ya Yaramadı

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Ankara'daki barajlarda "ölü hacimden su kullanıldığını'' bildirdi. DSİ Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre Ankara'ya, Eğrekkaya ve Çamlıdere barajlarının ölü hacimlerinden su veriliyor.

Cumhuriyet Gazetesievlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Ankara'daki barajlarda "ölü hacimden su kullanıldığını'' bildirdi. DSİ Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre Ankara'ya, Eğrekkaya ve Çamlıdere barajlarının ölü hacimlerinden su veriliyor.

Diğer büyük şehirlerdeki barajlarda "doluluk anlamında sıkıntı bulunmadığını'' belirten yetkililer, doluluk oranlarının İstanbul'daki barajlarında yüzde 25.1, İzmir barajlarında yüzde 23, Bursa barajlarda ise yüzde 28.6 olarak belirlendiğini ifade ettiler. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da içme suyu amaçlı kullanılan barajlardaki ortalama doluluk oranı ise yüzde 10 civarında bulunuyor. Türkiye genelinde enerji amaçlı barajların ortalama doluluk oranı yüzde 29 olarak gerçekleşirken sulama amaçlı barajlarda ise bu oran yüzde 26 olarak ölçüldü. ASKİ'nin internet sitesinde yer alan verilere göre ise Ankara'da barajlardaki kullanılabilir su miktarı 88 milyon 583 bin metreküp civarında. İnternet sitesinde, kullanılabilir su oranının yüzde 5.58 olduğu kaydedildi.

Öte yandan Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yurdun batı kesimlerinin bugünden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğinin tahmin edildiğini bildirdi. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan "meteorolojik değerlendirmeye'' göre, bugün Marmara Bölgesi ile Kıyı Ege'de yağmur ve sağanak şeklinde yağış bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yagislar-ankaraya-yaramadi_58981.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!