Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yalıkavak Elements Konutlarının Tercihi; Guardian Glass

ESKiZ Gayrimenkul Yatırım A.Ş. girişimi ile EAA-Emre Arolat Architecture tarafından tasarlanan Yalıkavak Elements konutlarının cephe tasarımlarında Guardian SunGuard® High Performance Neutral 50/32 kaplamalı cam tercih edildi.

yapi.com.tr
Yalıkavak Elements Konutlarının Tercihi; Guardian Glass

Türkiye’nin güneybatısında küçük bir sahil kasabası olarak dikkatleri üzerine çeken ve zamanla turistik bir cazibe merkezi haline gelen Yalıkavak, yıllardır Bodrum’da süregelen hızlı yapılaşmanın aksine doğal güzelliğini korumayı başaran, sakin bir bölge. ESKiZ Gayrimenkul Yatırım A.Ş. girişimi ile EAA-Emre Arolat Architecture tarafından tasarlanan Yalıkavak Elements, kusursuz bir şekilde doğayla bütünleşiyor. Konutların cephe tasarımlarında tercih edilen Guardian SunGuard® High Performance Neutral 50/32 kaplamalı cam, deniz manzarasını en berrak haliyle kullanıcıya taşırken, hafif ve bir o kadar da doğal bir görünüm yaratıyor.

Yalıkavak’ın kayalık tepelerinden birinde konumlandırılan projenin arazisi, zeytin ağaçları ve yerel bitki örtüsü ile eşsiz bir özelliğe sahip. EAA-Emre Arolat Architecture tarafından bulunduğu eğimli araziye yatay platformlar halinde entegre edilen konutlar, farklı kotlarda konumlandırılarak çatı, tente, teras, balkon, havuz ve güneşlenme alanlarını biçimlendiriyor. Toprak tonları ile renklendirilen ve doku kazandırılan brüt beton, yapının mimarisinde kendine has bir çekim kuvveti yaratırken, Guardian Glass ürünleri ile şekillendirilen ön cephede ise, iç mekan ve dış mekan arasındaki sınır, Guardian SunGuard® High Performance Neutral 50/32 kaplamalı cam ile berraklaştırılarak, içerideki yaşam alanları da yarı açık alanlara dönüştürülüyor.

Güneş kontrolünü ve ısı yalıtımını tek bir kaplama üzerinde sunan Guardian SunGuard® High Performance Neutral 50/32 kaplamalı cam ile yüksek görünür ışık geçirgenliği sayesinde aydınlık ve ferah bir etkinin yaratıldığı konutlarda, panoramik koy manzarasının en şeffaf hali ve yaz melteminin hafif hissi, doğal arazinin egzotik duruşu ile buluşuyor. Farklı yapı malzemelerinin bir araya getirildiği proje, bulunduğu arazide göze batmadan, ancak kayıp da olmadan varlığını hissettirerek, “yere ait olma” durumuna bir örnek oluşturuyor.