Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yalıtım Devinin Yatırım Atağı

Su ve ısı yalıtım sektörünün güçlü kuruluşu BTM A.Ş., 2003 yılında öngördüğü 6 milyon dolarlık yatırımın ilk ayağı olan 3 milyon dolarlık ekstrüde

BTM Bitümlü Tecrit Maddeleri A.Ş.
Yalıtım Devinin Yatırım Atağı

b>Su ve ısı yalıtım sektörünün güçlü kuruluşu BTM A.Ş., 2003 yılında öngördüğü 6 milyon dolarlık yatırımın ilk ayağı olan 3 milyon dolarlık ekstrüde polistren yatırımını gerçekleştirdi.

BTM A.Ş., Türkiye' de ilk üretimini yaptığı ısı yalıtım plakaları "polpan" da 3 milyon dolarlık yeni bir makina parkuru oluşturdu. Yeni yatırımla, "polpan" daki kapasitesini %125 artırarak, yıllık 135.000 metrekübe çıkaran BTM, Türkiye' deki ikinci büyük üretici konumuna geçti. Isı yalıtım plakaları "polpan" daki çevreci üretim teknolojisiyle, Haziran 2003' te, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü' nün yaptığı değerlendirme sonucunda, "İzmir Valiliği Çevre Teşvik Ödülü" ve "EBSO Çevre Beratı" aldıklarını hatırlatan BTM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı C. Levent Ürkmez, "Ürettiğimiz ısı yalıtım plakaları "polpan" ın kullanımıyla, enerji tasarrufu gerçekleşecek; enerjinin az tüketimi sayesinde, çevre kirliliğinin önlenmesine de büyük katkıda bulunacağız." diye konuştu.

Ürettikleri polpanın %25' ini ihraç edeceklerini sözlerine ekleyen Ürkmez şunları söyledi:
"Daha önce üretimimizin %15' ini ihraç ediyorduk. Yeni yatırımla, maliyetlerimizin düşmesi sonucunda ihracatımızı da arttıracağız. 2004 yılında Bulgaristan, Romanya, İsrail ve Türki Cumhuriyetler'e 2,5 milyon dolarlık ihracat hedefliyoruz."

BTM A.Ş.' nin 3 milyon dolarlık ekstrüde polistren yatırımıyla, 2003 yılında öngördüğü 6 milyon dolarlık yatırımın ilk ayağını gerçekleştirdiğini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı C. Levent Ürkmez şöyle devam etti:
"Ekim ayında 3 milyon dolarlık shingle üretiminde kapasite, renk ve desen artırımını sağlayacak ikinci yatırımımız çerçevesinde yeni makinalarımız gelecek. Aralık ya da ocak ayında, montajlarının yapılmasının ardında hızla üretime geçeceğiz. Böylece 2003 yılında öngördüğümüz 6 milyon dolarlık yatırımı tamamlayacağız."


ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/yalitim-devinin-yatirim-atagi_6701.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!