Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yalıtım Sezonu Başladı, Ürün Seçimine Dikkat!

Isı yalıtımı bilincini artırma bilinciyle çalışmalarını sürdüren XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Ulu, yalıtım sezonunun başladığına dikkat çekerek nitelikli yalıtım için ürün seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

yapi.com.tr
Yalıtım Sezonu Başladı, Ürün Seçimine Dikkat!

sı yalıtımı bilincini artırma bilinciyle çalışmalarını sürdüren XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Ulu, yalıtım sezonunun başladığına dikkat çekerek nitelikli yalıtım için ürün seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Isı yalıtımında paket sistemleri seçmek gerekiyor!

Isı yalıtımı ancak AB standartlarında ürünlerle ve doğru bir işçilikle uygulandığında avantaj sağlıyor. Piyasada bu amaçla kullanılan pek çok ürün var ama XPS Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ulu, mantolamada bilimsel metotlarla testlerden geçirilmiş paket sistemleri tavsiye ediyor. Paket sistemler ısı yalıtımı uygulamasında kullanılan; birbiri ile uyumlu ve belirli standartlarda üretilen ısı yalıtımı levhası, yapıştırıcı, sıva, file, dübel ve yüzey kaplama malzemeleri gibi tüm malzemeleri bir arada sunuyor. Ucuz olduğu için tercih edilen merdiven altı ürünler ve toplama paketler ise uygulama sonrasında ciddi sorunlar yaşanmasına ve harcanan paranın çöpe gitmesine neden oluyor. Bu yaklaşım Türkiye’de yeni yeşermekte olan yalıtım konusundaki toplum bilincini de olumsuz etkiliyor.

Renkli, sert köpük XPS levhalar, ömür boyu binayı koruyor

Mantolama sistemleri arasında XPS’li paketleri tercih ederek diğer ısı yalıtım malzemesi kullanılan sistemlere göre önemli avantajlar sağlanıyor. Renkli, XPS köpük levhalar ısı iletkenlik değeri en düşük olan ısı yalıtım malzemesi. Her markanın farklı renklerle piyasaya sunduğu XPS ısı yalıtım levhaları, bünyesine su almadığı için uzun ömürlü ve ısı iletkenlik değeri zaman içinde değişmiyor. Ayrıca XPS’in dış hava şartlarından etkilenmemesi ve su emmediği için dona karşı dayanıklı olması sıva ve boya yüzeyinde çatlak oluşumunu, bina içinde ise küf ve rutubet oluşumunu engelleyerek konforlu iç mekân koşulları yaratıyor. XPS Isı Yalıtım Levhaları, performansını bina ömrü boyunca koruyarak maksimum tasarruf sağlıyor. Enerji tasarrufunun yanında yapıların betonarme ve taşıyıcı bölümlerinde korozyonu önleyerek yapı ömrünün uzamasına da yardımcı oluyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yalitim-sezonu-basladi-urun-secimine-dikkat_77637.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!