Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yalıtımda, Kil Esaslı Kaplama Malzemeleri Öneriliyor

Son yıllarda yapıların cephelerinde farklı malzemelerden yalıtımlar uygulanarak enerji tasarrufu sağlanıyor. Sadece yalıtımı uygulamak yeterli olmadığı gibi, yapının uzun ömürlü olması için her türlü hava şartlarından ve olası yangınlardan korumak da gerekir.

yapı.com.tr
Yalıtımda, Kil Esaslı Kaplama Malzemeleri Öneriliyor

Işıklar Yapı Ürünleri, cephe detayları oluştururken kil esaslı kaplama malzemeleri öneriyor. Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de cephelerde yalıtımı korumak için bu yalıtımın önünde sağlam bir koruyucu kabuk oluşturmak gerekiyor.


Maalesef son yıllarda yalıtım plakalarının uygulandığı cephelerde çoğunlukla yıpranmalar ve deformasyonlar görülüyor. Bu tür uygulamalar ilk yıllarda başarılı performans göstermiş olsa da yıllar geçtikçe, olumsuz hava şartları ve kalitesiz işcilik nedeniyle çok fazla hasar görüyor.

 


Işıklar Isı Yalıtım Sistemlerinde yer alan “İzoklinker”, pekçok firma tarafından tercih ediliyor. 1000 derecenin üzerinde pişirilen kaplama tuğlalar,  XPS veya EPS yalıtım plakalarını cephelerde koruyarak adeta bir zırh oluşturuyor. Yapıların enerji verimliliğini arttırıyor. Bu cepheler, bina ömrü boyunca bakım onarım gerektirmiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yalitimda-kil-esasli-kaplama-malzemeleri-oneriliyor_135374.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!