Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yalıtımla Hem Siz Kazanın Hem de Gelecek Kazansın

Yaz geçiyor, kış geliyor. Vitaminler veya spor sayesinde kendinizi hastalıklardan koruyabilirsiniz. Peki ya binalarınızı? Ani sıcaklık değişimleri binaları da insanlar kadar etkiliyor. Sıcaklık geçişlerinde binalarınızın en önemli ihtiyacı ise yalıtım. Marshall Thermo's ısı yalıtım sistemi ile hem enerjiden tasarruf ederek geleceğe katkıda

yapi.com.tr
Yalıtımla Hem Siz Kazanın Hem de Gelecek Kazansın

Yaz geçiyor, kış geliyor. Vitaminler veya spor sayesinde kendinizi hastalıklardan koruyabilirsiniz. Peki ya binalarınızı? Ani sıcaklık değişimleri binaları da insanlar kadar etkiliyor. Sıcaklık geçişlerinde binalarınızın en önemli ihtiyacı ise yalıtım. Marshall Thermo’s ısı yalıtım sistemi ile hem enerjiden tasarruf ederek geleceğe katkıda bulunabilir hem de binalarınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

İklim değişikliği ve küresel ısınma, baharları neredeyse ortadan kaldırdı. İlerleyen zamanda yazdan kışa, kıştan yaza son derece sert geçişler bekliyor yaşadığımız coğrafya özelinde tüm dünyayı. Şimdiden bu etkiyi hissetmeye başladık bile. Uzun süren yazlar, bir anda gelen soğuklarla noktalanıyor. Yazdan kışa geçerken sonbahar, kıştan yaza girerken ilkbaharı göremez olduk. Bu durum da sıcaktan soğuğa, soğuktan sıcağa geçişe daha iyi hazırlanmamız gerekliliğini ortaya koyuyor.

Ani sıcaklık geçişlerinde dönem hastalıkları artıyor, salgınlar başlıyor. Tıp uzmanları ve doktorlar bu hastalıkların mümkün olan en az zararla atlatılması için çalışmalarını sürdürüyor. Hava tahminleri ve hava durumu bültenleri artık eskisinden daha önemli bir yer aldı hayatımızda. Bütün bu önlemleri göz önünde bulundurarak kendimizi koruyabiliyoruz sert hava değişimlerinden. Peki yaşadığımız mekanları koruyabiliyor muyuz?

Geleceğe yatırım

Evlerimiz, yani yaşadığımız mekanlar da mevsim geçişlerinde değişikliklere ihtiyaç duyuyor. Mevsim değişikliklerinde kendimize gösterdiğimiz özeni evlerimize de göstermemiz gerekiyor. Bu hem yaşadığımız binaların ömrünü uzatmak hem de ısınma ve soğutma için kullandığımız enerji tasarrufunu asgari seviyeye düşürmek için gerekli bir işlem. Çünkü insanoğlunu var olduğu günden bu yana daha iyi bir çözüm bulmaya yönelten ısınma ihtiyacı, enerji tasarrufunda çözüm bekleyen en önemli kalemler arasında yer alıyor. İşte bu noktada en önemli hususlardan biri yalıtım.

Isı ve dolayısıyla enerji tasarrufunda bu kadar stratejik bir değer taşıyan bina yalıtımı konusunda geliştirilen yeni çözümler, bir "gelecek" sorununun aşılmasında önemli bir rol oynuyor. Son yılların en yaygın gündem konusu olan küresel ısınma ve ekolojik denge, tüm sektörlerde enerji tüketimi üzerine yeni yaklaşımlar geliştirmeye yöneltiyor. Üretim süreçlerinden nihai ürünlere kadar kendini gösteren bu yaklaşımda mümkün olan en az atıkla ekolojik dengeyi korumak ve enerji kaynaklarından optimum kullanımla maksimum faydayı sağlayabilmek yatıyor. Tasarruf, günümüzün kilit kavramı haline geldi. Özellikle de artan maliyetler ve pahası yükselen elektrik harcamalarıyla.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/yalitimla-hem-siz-kazanin-hem-de-gelecek-kazansin_64121.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!