Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yalova Hersek Yarımadası' na Tersane...

Yalova Hersek Yarımadası'na yapımı planlanan tersane için ilk somut adım atıldı. Taraflar girişimci şirket kurulmasına karar verdi. Toplantıda

Akşamb>Yalova Hersek Yarımadası'na yapımı planlanan tersane için ilk somut adım atıldı. Taraflar girişimci şirket kurulmasına karar verdi. Toplantıda projenin çevreye zarar vermemesi için alınması gereken önlemler de ayrıntılı bir şekilde görüşüldü

Yalova'nın Altınova İlçesi'ne bağlı Hersek Yarımadası'nda yapımı planlanan tersanenin hayata geçirilmesi için girişimci şirket kurulması kararı alındı. Tersaneciler, İstanbul Tuzla'daki tersanelerin yerleşim alanları içinde kalması ve artık genişleyememesi üzerine arayış içine girererken, Yalova Valisi Yusuf Erbay'ın daveti üzerine bir araya geldiler.

Toplantıya, Vali Yusuf Erbay'ın yanı sıra AKP Yalova Milletvekili Şükrü Önder, AKP İstanbul Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Ali Gül, YTSO Başkanı Lütfullah Akıncı, Altınova Kaymakamı Murtaza Balcı, Altınova Belediye Başkanı Kemal Gülbahar, Subaşı Belediye Başkanı İsmail Fidan ve 36 firma temsilcisi katıldı. Ankara'da yaptığı görüşme ve çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Yusuf Erbay, daha sonra projenin hızlandırılması ve kısa sürede tamamlanabilmesi için firma temsilcilerinin görüşlerini dinledi.

Gazetecilere açıklamada bulunan Vali Erbay, ''Bürokrasiden doğan engeller, bölgedeki BOTAŞ doğalgaz boru hattı, fay hattı gerçeği, bölgede yapılacak dolgu çalışması miktarı ve bütün bu çalışmaların çevreye ve tarım arazilerine zarar vermemesi konularının değerlendirilmesi ve çözülmesi gerekiyor' dedi. Katılımcıların bu konuda ortak görüş bildirdiğini kaydeden Vali Erbay, bu görüşleri dinlediklerini ve sorun teşkil eden konuları detaylı olarak tartıştıklarını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yalova-hersek-yarimadasi-na-tersane-_9601.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!