Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yalova'da Yol Böyle Çöktü

Yalova’da deprem sonrası yapılan kalıcı konutlara ulaşımı sağlayan asfalt yolun bir bölümü, aşırı yağışlardan sonra çöktü. Kent merkezi ile Soğucak kalıcı konutlarının bulunduğu Paşakent Mahallesi arasındaki ulaşımı sağlayan yolda, heyelan meydana geldi. Yolun 15 metrelik bölümünde, toprak zemin yaklaşık 100 metrelik uçurumdan kaydı. Yolun çöktüğü

Milliyet Gazetesi
1 Yalova'da Yol Böyle Çöktü

Yalova’da deprem sonrası yapılan kalıcı konutlara ulaşımı sağlayan asfalt yolun bir bölümü, aşırı yağışlardan sonra çöktü.

Kent merkezi ile Soğucak kalıcı konutlarının bulunduğu Paşakent Mahallesi arasındaki ulaşımı sağlayan yolda, heyelan meydana geldi. Yolun 15 metrelik bölümünde, toprak zemin yaklaşık 100 metrelik uçurumdan kaydı.

Yolun çöktüğü noktanın yaklaşık 100 metre aşağısında da toprak kayarak istinat duvarını yıktı. Konutların kenarında yaşanan toprak kayması paniğe neden oldu. Vatandaşlar, "Her gece korkudan uyuyamaz olduk" dedi. Heyelan nedeniyle Soğucak kalıcı konutlarına giden yeni yol trafiğe kapatıldı. Ulaşım eski yoldan sağlanıyor. Yetkililer, göçüğün meydana geldiği yerde incelemelerde bulunduklarını ve kısa sürede bölgede çalışmanın başlatılacağını bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yalovada-yol-boyle-coktu_66678.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Rantiyeye dayalı yönetim zamanında mühendisliğin olmadığını gösteren bundan daha güzel bir örnek düşünemiyorum. Ayrıca afet yönetim senaryolarının da önemi daha iyi nasıl anlatılır bilemiyorum. Allah işimizi hayra yorsun YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!