Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yalova’daki Son Prefabrik Konutlar

Yalova’da, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin ardından yaptırılan prefabrik konutların son bölümünün de tahliye edilmesi için çalışmalara başlandı.

NTV-MSNBCvde bulunmayanlar için konutların kapılarına asılan tebligatta, prefabriklerin 31 Ağustos’a kadar tahliye edilmeleri gerektiği belirtildi.

Depremzedelerin barınma sorunlarının geçici olarak çözümlenmesi amacıyla yaptırılan prefabrik konutların boşaltılması yönünde hazırlanan tebligat, ev sahiplerine iletildi.

Bayındırlık ve İskan İl Müdürü Mansur Abbasıgil, Çınarcık Yolu 1 ve 9. bölgelerde bulunan prefabrik konutların, söz konusu tarihe kadartahliye edilmemeleri halinde elektrik ve sularının kesileceğini, daha sonra boşaltma işlemlerinin yapılacağını söyledi.

Yalova’da, 17 Ağustos 1999’da meydana gelen depremin ardından 13 bölgeye toplam 5 bin 216 prefabrik konut yaptırıldığını ifade eden Abbasıgil, şunları kaydetti: “Bu zamana kadar depremzedelerin bu konutlarda ikamet etmelerine izin verildi. Ancak yapılan araştırmalarda, artık bu bölgelerde ihtiyaç sahipleri dışında kişilerin kaldığı belirlendi. Aldığımız kararla bu bölgelerin tahliyesine başladık. Prefabrikte oturan kişilere tebligat yaparak, konutlarını 31 Ağustos 2005 tarihi mesai saati sonuna kadar tahliye etmelerini istedik. Bu süre sonunda prefabrik konutlarını tahliye etmeyenlere elektrik ve su verilmeyecek ve zorunlu tahliye gerçekleştirilecek. Evlerini tahliye etmeyenlerin eşyaları depoda toplanacak.”


http://www.yapi.com.tr/haberler/yalovadaki-son-prefabrik-konutlar_31999.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!