Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

yapi.com.tr AÇILDI!

yapi.com.tr AÇILDI!

yapi.com.tr AÇILDI!

b>Mimarların ve yapı sektörünün bilgi paylaşım platformu yapitr.com, yenilenen grafik yüzü, renkleri, içeriği ve www.yapi.com.tr ismiyle yayına açıldı. Mimarlar ve yapı sektörünün tüm çalışanları, akademisyenler ve sivil toplumla www.yapi.com.tr'nin zengin, dinamik ve interaktif ortamında buluşuyor."Yapı" kelimesinin içerdiği tüm anlamlar yerini bu sitede bulacak.

Yapı-Endüstri Merkezi'nin 38 yıllık deneyiminden ve bilgi birikiminden yararlanan www.yapi.com.tr, 48000'e ulaşan üye sayısıyla bir ilke imza atıyor. Online ürün kataloğu, firma bilgileri, makale ve yayın tarama özellikleri ve araştırmaları ile sektörel bilginin paylaşılması kadar gelişmesine de katkıda bulunuyor. Mimarlık ve yapı alanlarında faaliyet gösteren kişi ve kurumları biraraya getiriyor, üretici ve kullanıcı arasında ortak ve yaygın bir platform oluşturuyor.

2001 yılından beri faaliyette olan yapitr.com, mimarlık ve yapı dünyasından haberlere ulaşılmasını sağlarken, yeni yüzünde genç editöryal ve uzman danışman kadro ile haberleri irdeliyor, araştırmaları yayınlıyor ve tartışmaya açıyor.

www.yapi.com.tr'nin yenilenen içeriğinde ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulacaksınız; gelişmeleri ilk bizden duyacaksınız.

Haberler
www.yapi.com.tr, mimarlık, yapı, kent ve çevre konulu güncel haberleri yapı sektörünün gündemine taşıyor. Haber bültenleri elektronik posta adresinize de ulaşsın istiyorsanız, bülten üyesi olabilirsiniz. www.yapi.com.tr, seçilen haberleri inceleyerek "haber dosyaları" hazırlıyor.

Etkinlikler /Ajanda
www.yapi.com.tr geniş ilgi alanına hitap eden etkinliklere katılarak haber yaptığı gibi, etkinlik içeriklerini genişletilmiş bir halde sunuyor. Yapı-Endüstri Merkezi'nin katkıları ve ev sahipliği ile etkinlikler düzenliyor. www.yapi.com.tr, Ajanda sayfası ile de etkinlikleri kolay izlenebilir bir formata taşıyor.

Firma haberleri
www.yapi.com.tr Türkiye'nin her bölgesindeki firmalar ile olan iletişimini etkinleştirerek, yaptıkları hizmet türleri ve hizmet alanlarını tanıtıyor, yapı sektörünün ve kullanıcıların bilgisine sunuyor.

Araştırma
www.yapi.com.tr, yapı malzemeleri, yapım sistemleri, proje ve yapım yönetimi, teknoloji, yapı fiziği ve deprem ana başlıklarından hareketle akademiden ve sektörden gelecek araştırmaları teşvik edecek ve yayınlayacaktır. Siz de akademik ya da profesyonel araştırmalarınızı gönderebilirsiniz.

Yenilikler
www.yapi.com.tr, Yenilikler sayfasında mimarlık ve yapı dünyasına sunulan yeni ürünlerin ve teknolojilerin tanıtımını yapıyor.

Yazılım Dünyası
www.yapi.com.tr, kullanıcılarını, mimarlık, mühendislik ve yönetim eksenli yazılımlar ile ilgili bilgilendiriyor, yazılımların güncelliğini takip ediyor.

Yayınlar
Mimarlık, yapı, çevre, kültür, sanat ve yerel yönetim konulu yayınlar, Yapı Kitabevi'nin katkılarıyla www.yapi.com.tr'de tanıtılıyor.

Yarışmalar
www.yapi.com.tr, ulusal ve uluslararası mimarlık yarışmalarını ve sonuçlarını yarışmalar sayfasında duyuruyor.

e-KATALOG
www.yapi.com.tr, e-KATALOG sayfasında , yapı malzemeleri bilgilerine ulaşılıyor. Yaklaşık 130 bin firma, 60 bin ürün ve 10 bin marka bilgisi üzerinden arama yapılabiliyor. Yapı malzemelerine ilişkin fotoğraflar, teknik detaylar, cad dosyaları, uygulama detayları vb. bilgilere erişim olanağı sağlıyor.

Yapı Firmaları
www.yapi.com.tr, veri tabanında bulunan yaklaşık 130 bin firmanın bilgisini dizin içinde ve taranabilir halde yayınlarken, firmalar kendi bilgilerini güncelleyebiliyor. Firmanızın bu seçkin listeye girmesini istiyorsanız, sitemize üye olabilirsiniz.

İhale Haberleri
www.yapi.com.tr, yapı sektörünü ilgilendiren tüm ihale duyurularını ve sonuçlarını düzenli olarak güncelleyerek, yapı sektörünün nabzını tutuyor.

Kanun ve Yönetmelikler
www.yapi.com.tr, yapı sektörü ile ilgili kanun, yönetmelikler, kararnameler, kılavuzlar, sözleşmeler, şartnameler, tebliğler, TSE Standartları vb. kuralları derleyerek, sektör için yol gösterici olmayı hedefliyor.

İlanlar
www.yapi.com.tr, yapı sektörü için sarı sayfalar olarak hizmet veriyor. İş ilanlarının yanı sıra, makine ve diğer teçhizatın ilanı ve başvuruları ilanlar sayfalarından yayınlanabiliyor. Taşeron ve alt yüklenici ilanları ile sektörde etkin çalışma ortaklıklarına aracılık ediliyor.

Sektör rehberi
www.yapi.com.tr, Sektör rehberi sayfasında eğitim, istatistikler, kültür-sanat, mesleki kuruluşlar ve yayınlar ile ilgili veritabanı sağlıyor; iletişim bilgileri veriyor.

e-KÜTÜPHANE
www.yapi.com.tr, başka bir ilki gerçekleştiriyor. "Yapı-Endüstri Merkezi Dokümantasyon Merkezi" bölümünce toplanan yapı sektörü ve mimarlık ile ilgili Türkçe ve yabancı dildeki yaklaşık 2500 kitap, 100 süreli yayın ve 15000 makaleden oluşan yayın koleksiyonunun künye bilgilerini elektronik ortamda ve taranabilir olarak sunuyor.

Forum
www.yapi.com.tr, yapı sektörü, mimarlık, kent ve çevre gündemindeki önemli konuları Forum sayfaları ile tartışma platformuna taşıyor.

Mimarlık ve Yapı Terimleri Sözlüğü
www.yapi.com.tr, Doğan Hasol tarafından hazırlanmış Mimarlık ve Yapı Terimleri Sözlüğü'nü, İngilizce ve Fransızca karşılıkları ile yapı sektörünün bilgisine elektronik ortamda ve taranabilir özellikleri ile sunuyor.

www.yapi.com.tr, Türkiye mimarlığına hizmet etmeyi ve Türkiye yapı malzeme sektörüne katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Yapı sektörünün ayrılmaz parçası olan çevre, tarih ve kültür bilincini destekleyecektir. Türkiye yapı sektörünün temsilcisidir ve uluslararası platformdaki yüzü olmayı ilke edinmiştir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-com-tr-acildi_26426.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!