Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

yapi.com.tr Okuyucularından 'Nükleer Santral' Yorumu

yapi.com.tr’nin 17 Mart – 18 Nisan 2011 tarihleri arasında oylamaya açtığı Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın ve İstanbul Nükleer Karşıtı platformun farklı açıklamaları kapsamında "Nükleer santral yapılmalı mıdır?” anketine 260 kişi katıldı. Ankete katılan okuyucuların yüzde 73’i nükleer santral yapılmaması yönünde oy verirken yüzde 27’si nükleer

yapi.com.tr
yapi.com.tr Okuyucularından 'Nükleer Santral' Yorumu

STRONG>www.yapi.com.tr’nin 17 Mart – 18 Nisan 2011 tarihleri arasında oylamaya açtığı “‘Japonya’daki depremden ders çıkardık ama santralin yapımına devam edeceğiz’ diyen Enerji Bakanı Taner Yıldız, Fukushima’daki nükleer santralin 1. nesil santral olduğunu kendilerinin kurmayı planladığı santralin ise 3. nesil ve gelişmiş teknolojiye sahip bir santral olduğunu ifade etti. İstanbul Nükleer Karşıtı platform ise ‘Nükleer santrallerden yıllardır enerji elde eden Japonya’da bile doğal felaket durumunda nükleer güvenliğin ne kadar kırılgan olduğu görülmüşken, Akkuyu gibi özellikle fay hattı yakınında nükleer santral kurulması ısrarını anlamak mümkün değildir’ şeklinde bir açıklamada bulundu. Bu iki farklı açıklama kapsamında nükleer santral yapılmalı mıdır?” anketine 260 kişi katıldı. Ankete katılan okuyucuların yüzde 73’i nükleer santral yapılmaması yönünde oy verirken yüzde 27’si nükleer santral yapılması yönünde oy kullandı.

Katılımcıların bazıları nükleer santral yapımının ‘fay hattı’ yakınında ve deprem riski olmayan yerlerde yapılabileceğini yönünde yorum yaparken, bir kısmı nükleer teknoloji konusunda geç bile kalındığını, söz konusu santraller sayesinde “düşük maliyetle enerji üretimi” yapıldığını ifade etiler.

Nükleer enerjinin kaçınılmaz olduğunu savunanların yanı sıra ülkemiz coğrafyasında daha farklı yöntemlerle enerji üretilebileceğini düşünenler ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmenin önemli olduğunu ifade edenler de oldu. “Nükleer santral, tüm doğal kaynakların kullanımından sonra en son çare olmalıdır” şeklinde yorum yapan okuyucular, alternatif enerji kaynaklarının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması gerektiğini önemle vurguladılar.

Ankete katılmak ve yorum bırakmak için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-com-tr-okuyucularindan-nukleer-santral-yorumu_86814.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!