Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Güçlendirmenin Astarı Yüzünden Pahalı

Bingöl’de meydana gelen depremde orta hasar gören binaların güçlendirme çalışmaları devam ediyor. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nca görevle

Zamanb>Bingöl’de meydana gelen depremde orta hasar gören binaların güçlendirme çalışmaları devam ediyor.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nca görevlendirilen elemanlar tarafından depremin hemen ardından yapılan incelemelerde yıkık ve ağır hasarlı olarak tespit edilen kimi bina sahipleri, yıkık ve ağır hasar raporunu orta hasara çevirmek için uğraşırken, Sancak İş Merkezi sahibi Selim Bayanbaş, orta hasarlı binasını yıkmaya hazırlanıyor.

Dörtyol kavşağında bulunan binasını yıkmak için gerekli işlemlerin tamamlanmasını bekleyen Bayanbaş, güçlendirme çalışmalarını sağlıklı bulmadığını, bu yüzden de orta hasar raporu verilen binasını yıkıp yeniden yapacağını söyledi. Orta hasarlı binayı güçlerip insanları içine yerleştirme sorumululuğunu taşıyamayacağını belirten Bayanbaş, yaptığı hesaplama sonunda da güçlendirme işinin, binayı yıkıp yapmaktan daha masraflı olduğunu ifade etti. Bayanbaş, şunları söyledi: “1 Mayıs 2003 tarihinde meydana gelen depremde birçok binayla birlikte benim binam da orta hasar görmüş. Allah bir daha böyle felaket vermesin. Şimdi orta hasarlı binaların güçlendirmesi yapılıyor. Güçlendirme yapılan binaları gördükten sonra kendi binamı yıkmaya karar verdim. Çünkü yaptığım maliyet hesaplamasında binayı güçlendirmem, yeniden yıkıp yapmaktan daha pahalıya mal oluyor. Yani astarı yüzünden daha pahalıya geliyor. Ayrıca hasarlı bir binayı güçlendirme adına yeniden kullanmayı doğru bulmuyorum.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-guclendirmenin-astari-yuzunden-pahali_5331.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!