Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Kredi, 1000 Gayrimenkul Satacak

Yapı Kredi Bankası, ekim ayında düzenleyeceği müzayede ile 1000 adet gayrimenkulün satışına başlayacak ve mali olmayan iştirakleri elden çıkaracak.

Hürriyetb>Yapı Kredi Bankası, ekim ayında düzenleyeceği müzayede ile 1000 adet gayrimenkulün satışına başlayacak ve mali olmayan iştirakleri elden çıkaracak. Yapı Kredi Müdürü Genel Müdürü Naci Sığın, bilançoda birtakım yeniden yapılandırmaya gittiklerini ve bu doğrultuda bilançoyu daha akışkan hale getirmeye öncelik verdiklerini söyledi.

Yeniden yapılandırma kapsamında, mali olmayan iştiraklerin piyasaların elverdiği ölçüde, zaman içinde özkaynaklar küçültülmeden satılacağını ve bunlarla ilgili çalışmaların devam ettiğini dile getiren Sığın, şunları söyledi: ‘‘Gayrimenkullerin satışıyla ilgili, daha profesyonel bir çalışma yöntemini tercih ettik. 1000 adet gayrimenkulü, ekim ayında profesyonel bir kuruluş aracılığıyla düzenleyeceğimiz müzayede ile açık artırma yöntemiyle halka arz edeceğiz. Bunların içinde kullanmadığımız gayrimenkullerin yanı sıra sorunlu kredilerden satın aldığımız gayrimenkuller de bulunmaktadır. Bin adet gayrimenkulün hepsini belki ilk etapta satamayacağız ama başladıktan sonra satışlaradevam edeceğiz.’’

Sığın, 1000 parça gayrimenkulün satışından önemli miktarda gelir beklediklerini ifade ederken, ‘‘Amaç, mali olmayan iştirakler ve gelirgetirmeyen aktiflerin hızlı şekilde likidite edilerek, özkaynakların içine enjekte edilmesi. Önümüzdeki büyüme sürecinde bu kaynakları, yine ana işimiz olan bankacılık faaliyetlerinde kullanacağız’’ diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-kredi-1000-gayrimenkul-satacak_5730.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!