Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Malzemelerinde Çevresel Etiketleme

Yeşil Bina sertifikasyonları kadar, binalarda kullanılan malzemelerin çevresel etkilerini belgeleyen çevresel etiketler de bugün yeşil bina sektörünün gündemini en çok meşgul eden konulardan biri. Yapı Dergisi'nden Yasemin Keskin Enginöz ve Sercan Altan, 'çevresel etiket' uygulamasının kısa bir tarihçesini çıkarıyorlar ve henüz yolun çok başında

yapi.com.tr
Yapı Malzemelerinde Çevresel Etiketleme

Yeşil Bina sertifikasyonları kadar, binalarda kullanılan malzemelerin çevresel etkilerini belgeleyen çevresel etiketler de bugün yeşil bina sektörünün gündemini en çok meşgul eden konulardan biri. Çevresel etiket, çevresel etkileri, üçüncü bir tarafça belirlenen kriterlere uygunluğu açısından değerlendirilen ürünlere bu değerlendirme sonucunda verilen ve alınması zorunlu olmayan etiket anlamına geliyor. Bu etiketler, tedarikçiler ve çevre uzmanları arasında mevcut olan yetkinlik boşluğunda köprü işlevi görüyor. Çok sayıda ve çok yönlü olarak karşımıza çıkan çevresel etiketleme düzenleri, güvenirlikleri ve doğrulukları dışında farklı düzeylerde çevre performanslarına sahipler. 

Yapı Dergisi'nden Yasemin Keskin Enginöz ve Sercan Altan, 'çevresel etiket' uygulamasının kısa bir tarihçesini çıkarıyorlar ve henüz yolun çok başında olan Türkiye’deki son durumu özetliyorlar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-malzemelerinde-cevresel-etiketleme_87258.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!