Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"EKODesign 2011"de Bunlar Konuşuldu

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)’de düzenlenen “Ekodesign Konferansı 2011”nda kentsel planlama, mühendislik, mimarlık alanları, yapı malzemesi, gayrimenkul sektörü, ilgili sivil toplum kuruluşları ile kamu/yerel yönetimlerin yerli ve yabancı liderleri bir araya geldi. Konferansın devamı niteliğinde olan ve

yapi.com.tr
"EKODesign 2011"de Bunlar KonuşulduBu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)’de düzenlenen “Ekodesign Konferansı 2011”nda kentsel planlama, mühendislik, mimarlık alanları, yapı malzemesi, gayrimenkul sektörü, ilgili sivil toplum kuruluşları ile kamu/yerel yönetimlerin yerli ve yabancı liderleri bir araya geldi. Konferansın devamı niteliğinde olan ve konferanstan bir gün sonra düzenlenen "Yeşil Bina Tasarımı için Yol Haritası" atölye çalışmasında ise LEED ve BREEAM uygulamaları, Altensis'in deneyimleri üzerinden katılımcılar ile paylaşıldı. 

BASF – The Chemical Company, Siemens Ev Aletleri ana sponsorluğunda ve VitrA-Artema inovasyon sponsorluğunda 14 Nisan 2011 tarihinde, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)’de düzenlenen ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen 'EKODesign Konferansı'nda, kentsel planlama, mühendislik, mimarlık alanları, yapı malzemesi, gayrimenkul sektörü, ilgili sivil toplum kuruluşları ile kamu/yerel yönetimlerin yerli ve yabancı liderleri bir araya geldi ve ödüllü yeşil bina çalışmaları, bu alandaki yasal düzenlemeler ve güncel, çarpıcı konu başlıkları sektörün gündemine taşındı.

Konferans kapsamında kentsel gelişim dengesi, sürdürülebilirlik, yeşil mühendislik, Türkiye’de sürdürülebilir yapılaşma, Binalarda Enerji performansı Yönetmeliği, çevresel ürün deklarasyonu, yapı malzemelerinde sürdürülebilirlik, binalarda yalıtım, LEED ve BREAM uygulamaları gibi temel konular tartışıldı ve bu ana tartışma konularının ışığında yeşil bina, yeşil çevre tasarımları ele alındı. 

“EKODesign Konferansı 2011”in devamı niteliğinde olan ve 15 Nisan 2011 tarihinde düzenlenen "Yeşil Bina Tasarımı için Yol Haritası" atölye çalışmasında ise, yurt içi ve yurt dışında hayata geçirilen LEED ve BREEAM uygulamaları, Altensis'in deneyimleri üzerinden katılımcılar ile paylaşıldı. Altensis kurucu ortakları Berkay Somalı ve Serkan Emin'in, yeşil bina sertifikaları ile ilgili ayrıntılı sunumları, atölye katılımcılarının soruları ve katkıları ile daha da zenginleşti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ekodesign-2011de-bunlar-konusuldu_86860.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!