Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Malzemesi Üreten Avusturyalılar Balıkesir'e Geliyor

Organize Sanayi Bölgesi 'den 200-300 dönümlük alan talebinde bulunan inşaat yapı malzemeleri üreten firmayla, ön protokol imzalandı.

yapi.com.tr
Yapı Malzemesi Üreten Avusturyalılar Balıkesir'e Geliyor

İnşaat yapı malzemeleri üreten Avusturya merkezli bir firmanın temsilcileri, 180 milyon dolarlık yatırım için Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimiyle ön protokol imzaladı. OSB Müdürü Gökmen Zeytun, son dönemlerde birçok yabancı şirketin, Balıkesir'de yatırım yapmak için kendileriyle iletişim kurduğunu söyledi.

Son olarak Avusturya merkezli prefabrik ev ve endüstriyel yapılar üreten bir firmanın, 180 milyon dolarlık yatırım için kente geldiğini ifade eden Zeytun, "200-300 dönümlük bir alan istiyorlar. Kendilerine yer gösterdik. Ön protokol imzaladık. Yapı firmasıyla önümüzdeki günlerde tekrar masaya oturacağız" dedi. Vali Ahmet Turhan ise Balıkesir'in gündeminde çok önemli konular bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Özellikle yatırımlar ilk sırada geliyor. Türkiye, her yerden yatırım alıyor. Yatırım yapmak isteyen yabancı firmalar, özellikle Balıkesir'i tercih ediyor. Bir süre önce Avusturyalı firmayla yatırım konusunda ciddi bir görüşmemiz oldu. İnşaat yapı malzemeleri üreten firma burada yer baktı. Tarım ve hayvancılıkta lider konumda yer alan Balıkesir, yatırımlar sayesinde, sanayisiyle de tanınacaktır. İlimizin, 2023 hedefleri doğrultusunda her konuda ilk 5'e gireceğini tahmin ediyorum."

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-malzemesi-ureten-avusturyalilar-balikesire-geliyor-_107271.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!