Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

36. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul

Yapı dünyasının bilgi merkezi olarak 45 yıldır hizmet veren Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından düzenlenen ve 36 yıldır yapı sektörünün uluslararası zirvesi olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, 24 – 28 Nisan 2013 tarihleri arasında Tüyap - Büyükçekmece’de düzenlenecek.

yapi.com.tr

Fuarlar

36. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 24 Nisan 2013
BİTİŞ TARİHİ: 28 Nisan 2013
YER: Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)

DİĞER BİLGİLER:

T: (212) 266 70 70

+ Ajandama Ekle

“Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul , bu yıl da binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmet yer alacak.

36. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, en son yenilik ve teknolojileri barındıran ürün çeşitliliği, uluslararası etkinlikleri ve yarattığı iş fırsatları ile, 81.000 m2’lik 12 salon ve açık alanında, 1.150 katılımcı firmanın ürün ve hizmetlerini 110.000’i aşkın ziyaretçiyle buluşturacak.

Dünya’nın lider fuarcılık firmaları ile gerçekleştirdiği işbirlikleri sonucunda etki alanını genişleten Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un İş Geliştirme Platformu kapsamında düzenlediği Konuk Ülke Projesi’nde bu yıl Azerbaycan Cumhuriyeti ağırlanıyor. Proje için fuar öncesinde ve sırasında düzenlenecek etkinliklerle Türk yapı malzemesi üreticisi için Azerbaycan’daki iş ve yatırım fırsatları gündeme taşınacak.

Uluslararası İşbirlikleri ve İhracatın Geliştirilmesine Yönelik Adımlar

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamındaki İş Geliştirme Platformu, çeşitli etkinliklerle bu yıl da katılımcı firmalara, sektöre ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak. Platform bu yıl faaliyetlerini; “Konuk Ülke Azerbaycan Projesi” ve “4. Avrasya Yapı Forumu” olmak üzere iki ana başlıkta sürdürüyor.

Konuk Ülke Azerbaycan Projesi

Rusya ile başlayıp geçen yıl Almanya ile devam eden Konuk Ülke Projesi'nde bu yıl Azerbaycan Cumhuriyeti ağırlanacak. İki ülke ilişkilerinin geliştirilmesinde önemli bir platform yaratacak proje kapsamında, fuar öncesinde ve sırasında düzenlenecek etkinliklerde Türkiye ve Azerbaycan’dan konunun üst düzey yetkilileri bir araya gelecek.

Son dönemde özellikle petrole bağlı büyüyen ekonomisi ile dikkat çeken Azerbaycan’da, ülke sanayisinin geliştirilmesine yönelik yabancı yatırımların teşviki ve bu alandaki işbirliği hedefleri, uzun yıllardır iki ülke arasında güven ve uyum içinde sürdürülen ticari ilişkiler penceresinden bakıldığında Türkiye için büyük fırsatlar sunuyor. Proje ile Türk yapı malzemesi üreticisi için Azerbaycan’daki yeni iş fırsatları gündeme taşınarak, sektöre katkıda bulunulması amaçlanıyor.

4. Avrasya Yapı Forumu

Türk yapı malzemesinin ihracat yaptığı ülkelerden gelen heyetlerle Türk yapı malzemesi üreticilerini bir araya getirecek olan 4. Avrasya Yapı Forumu, 25- 26 Nisan 2013’te, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Yerli ve yabancı alım heyetlerinin fuara ilgisi artarak devam ediyor

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapsamında, her yıl T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde OAİB ile birlikte organize edilen Yurtdışı Alım Heyetleri İkili Görüşmeleri bu yıl, 38 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilecek. Azerbaycan, Arnavutluk, BAE, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Gürcistan, Hırvatistan, Irak, İsrail, İran, İtalya, İspanya, Karadağ, Kosova, Kazakistan, Kuveyt, Kırgızistan, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moğolistan, Moldova, Özbekistan, Polonya, Portekiz, Rusya Federasyonu, Romanya, Suudi Arabistan, Sudan, Sırbistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün ve Yunanistan’dan katılacak firma yetkilileri, Türk yapı sektörü malzeme üreticileriyle karşılıklı iş görüşmelerinde bir araya getirilecek.

Yurtdışı Alım Heyetleri İkili İş Görüşmeleri’nin yanı sıra, ülke çapında sektörün tüm paydaşlarının birbiriyle etkin bir biçimde iletişime geçebilmesi, sektördeki tüm yeniliklerden haberdar olup takip edebilmesi, bu alandaki ticari faaliyetlerin artması amacıyla düzenlenen Yurtiçi Alım Heyetleri Ziyaret Programı da fuarda başarıyla devam ettirilen çalışmalar arasında yer alıyor. Türkiye genelinden Meslek Odaları, Sanayi ve Ticaret Odaları, İş Adamları Birlikleri ve alım heyetlerinden oluşan komiteler YEM Fuarcılık organizasyonu ile davetli olarak Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’a katılım sağlayacak.

Fuar Kapsamında Verilecek Ödüller

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 1991 yılından bu yana düzenlenen ve Türk yapı sektöründe yılın en iyi malzemesini belirleyen Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü”, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Açılış Töreni’nde sahiplerini bulacak. Ayrıca Yapı Fuarları – Turkeybuild’in geleneksel “Altın Mıknatıs” stand tasarım ödülleri de fuar sırasında sahiplerini bulacak.

2013 Fuar Takvimi:

36. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul  24-28 Nisan 2013
19. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir  3-6 Ekim 2013
26. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara  24-27 Ekim 2013

 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/36-yapi-fuari---turkeybuild-istanbul_107218.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!