Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapı Sektörü Ankara'da Buluştu

Bu yıl 40. yılını kutlayan Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından 1987 yılından beri düzenlenen YAPI / TURKEYBUILD Ankara Fuarı 20. kez yapı sektörünün buluşma noktası oldu. Altınpark Expo Center’da gerçekleşen fuar, bu yıl 25.398 kişi tarafından ziyaret edildi.

yapi.com.tr/Filiz YAVUZ, Mesut TUFANbr/>

Bu yıl 40. yılını kutlayan Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından 1987 yılından beri düzenlenen YAPI / TURKEYBUILD Ankara Fuarı 20. kez yapı sektörünün buluşma noktası oldu. Altınpark Expo Center’da gerçekleşen fuar, bu yıl 25.398 kişi tarafından ziyaret edildi. Ziyaretçilerin yüzde 9.77'sini mimarlar oluştururken, yüzde 2.49'unu iç mimarlar, yüzde 0.65'ini peyzaj mimarları, yüzde 1.14'ünü şehir plancıları, yüzde 12.52'sini inşaat mühendisleri, yüzde 3.30'unu makine mühendisleri, yüzde 1.67'sini elektrik / elektronik mühendisleri, yüzde 9.79'unu teknikerler ve yüzde 6.19'unu da teknik elemanlar oluşturdu.

Başkent Ankara’da, özellikle kamu yatırımlarında karar vericilere sektörün dev markalarındaki gelişme ve yenilikleri görme imkanı sağlayan fuar, mimarlar, mühendisler ve son kullanıcıları biraraya getirdi. Fuarda firmalar, yapı, inşaat malzemesi ve teknolojisi konusunda her türlü malzeme ve hizmetlerini etkin bir şekilde tanıtma fırsatı da elde ettiler. Yaklaşık 2.000 farklı ürün segmentini aynı çatı altında buluşturan fuarda, ürün ve malzemeler konusunda uzman statüsünde birçok yetkili bulundu.Dört gün boyunca Ankaralıları biraraya getiren fuara, okulların kapalı olmasına rağmen öğrencilerin yoğun ilgisi gözlerden kaçmadı.

Yapı İstanbul fuarlarıyla kıyaslandığında, daha küçük bir alanda gerçekleştirilmesine rağmen; Ankara fuarları, nitelik anlamında hiç de Yapı İstanbul fuarlarından aşağı kalmıyor. Özellikle Anadolu firmalarının yeni ürünlerini sergilemesine ve iş birliklerinin geliştirilmesine olanak sağlayan 20. Uluslararası Yapı 2007 Ankara Fuarı'nda da, katılımcılar ve ziyaretçiler yeniliklere karşı daha ilgili ve heyacanlıydılar.

Fuarda, inşaat sektöründe uygulanacak olan CE belgesini tanıtmak amacıyla Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'na ait bir standın, özellikle mimarlık yasasının tartışıldığı bir dönemde Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Şehir ve Bölge Plancıları Odası gibi meslek örgütlerinin ve İZODER gibi sivil toplum kuruluşlarının standlarının olması, fuarın sektöre dair sosyal sorumluluğunun ne derece yüksek olduğunu gözler önüne sermesi adına hayli önem taşıyordu.

Yapı-Endüstri Merkezi'nin bünyesinde yayın hayatına başlayan mimarlık haber portali mimarizm.com ise 20. Uluslararası Yapı 2007 Ankara Fuarı'nda büyük beğeniyle karşılandı. Mimarizmin, özellikle "Karanlık Oda" ve "Blog" gibi interaktif bölümleri, öğrenciler ve genç mimarlar arasında heyecan yarattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-sektoru-ankarada-bulustu_56265.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!