Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yapı Sektörünün Nabzı Beş Gün Boyunca Yapı Fuarı'nda Attı!

60 bin metrekarelik Tüyap Fuar Alanı’nda bu yıl 30.su gerçekleştirilen Yapı İstanbul Fuarı sona erdi. Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı olma niteliğini taşıyan ve her yıl merakla beklenen YAPI/TURKEYBUILD 2008 İstanbul Fuarı, yerli ve yabancı sektör oyuncularını buluşturdu. Türkiye inşaat sektöründe yakalanan ivmeye paralel olarak

yapi.com.tr
4 Yapı Sektörünün Nabzı Beş Gün Boyunca Yapı Fuarı'nda Attı!

60 bin metrekarelik Tüyap Fuar Alanı’nda bu yıl 30.su gerçekleştirilen Yapı İstanbul Fuarı sona erdi. Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı olma niteliğini taşıyan ve her yıl merakla beklenen YAPI/TURKEYBUILD 2008 İstanbul Fuarı, yerli ve yabancı sektör oyuncularını buluşturdu. Türkiye inşaat sektöründe yakalanan ivmeye paralel olarak yabancı katılımcıların da büyük ilgisinin gözlendiği fuar, hava muhalefetine rağmen ziyaretçi akınına uğradı. 

1978’den bu yana sürdürülen ve her yıl büyüyerek katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttırmayı başaran Uluslararası Yapı/Turkeybuild 2008 İstanbul Fuarı, bu yıl da 60.000 m2 alanda, üretim alanlarına göre gruplanmış 10 ayrı salon ve açık alanda gerçekleşti. Fuara, yaklaşık 50 ülkeden 800 firma katıldı. Ortadoğu, Kafkas ve Balkan Bölgesi’nin en büyük sergileme alanı, katılımcı ve ziyaretçisine sahip olan Uluslararası Yapı/Turkeybuild 2008 İstanbul Fuarı, sergilenen ürün çeşitliliğiyle de farkını gösterdi.

Uluslararası Alım Heyetlerinin İlgisi BüyüktüBu yıl fuar için en önemli gelişmelerden biri de, Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın desteği ile fuara 23 yabancı ülkenin inşaat yatırımlarından sorumlu alım heyetinin katılması oldu. Heyetlerin katılımı Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğünde, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (İMMİB) ile Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (OAİB) organizatörlüğünde gerçekleştirildi. Azerbaycan, Beyaz Rusya, BAE, Bahreyn, Gürcistan, Irak, İran, İsrail, Kazakistan, Kırgızistan, Kuveyt, Lübnan, Moldova, Mısır, Özbekistan, Rusya Federasyonu, Suudi Arabistan, Suriye, Tacikistan, Ukrayna, Omman Sultanlığı, Ürdün ve Yemen’den fuara katılan alım heyetleri, daha önceki yıllarda olduğu gibi Türk Yapı Sektörü’nün uluslararası alandaki faaliyetlerine olumlu katkılar sağlayacak.


  

Fuar ziyaretçileri neler dediler? 

 

Ebru Uysal (Öğrenci – İnşaat Mühendisliği): Oldukça güzel organize edilmiş bir fuar, ancak çok büyük bir alana kurulduğu için bir günde gezmek imkansız. İnsanın kafası karışıyor.

 

Sinem Dayal (İç mimar): Fuarı üç yıldır izliyorum. Bu yılki organizasyonun diğerlerine göre daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Öğrenciyken yapı malzemelerinin bu kadar önemli olabileceğinin farkında değildim, burada gördükçe yanıldığımın farkına varıyorum. Fuar genel olarak beklentileri karşılıyor, ancak standların görselliği daha çarpıcı olabilirdi.

 

Hayrican Çubuklu (Öğrenci – İnşaat Mühendisliği): Bu yıl ilk kez katıldım, ancak benim ilgimi çekecek birşeyler bulamadım. Daha çok mimarlara yönelik standlar vardı. İnşaat Mühendisliği öğrencisi olduğum için inşaat sektörüne yönelik birşeyler olmasını beklerdim.

 

Sekan Hakan (İnşaat Mühendisi): Bu yıl, öncekilere oranla daha yoğun bir ilgi gözlemledim. Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı, yapı sektörü için düzenlenen en büyük ve bilgilendirici etkinlik. Çok şey öğreniyorum. 

Zümrüt Tetik (İnşaat Mühendisi): Fuar organizasyonu bu yıl daha kaliteli olmuş. Aradığım ürünlerin hepsini buldum. Eskiden daha ilkel malzemeler vardı, ama şimdi proje konseptlerimize uygun ürünleri bulabildim.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-sektorunun-nabzi-bes-gun-boyunca-yapi-fuarinda-atti_61325.html

Read Comment Section
4 Yorum Yorum Yaz
  • çok güzel bir fuardı, ilk kez katıldığımdan sanırım bana karmaşık geldi ancak staj yapıp mesleğimle ilk kez bu kadar yakın olunca bu fuarı seneye dört gözle beklemeye başladım.... emeği geçenlere tşkklr YANITLA
  • Mimarlık 1.sınıf öğrencisiyim ve bu fuara ilk defa gittim. Benim için gerçekten çok yararlı oldu.Malzemeninbu kadar önemli olduğunu bilmiyordum.Bu fuarla birlikte öğrenmiş oldum.Bölümüme olan ilgim daha çok arttı.TEŞEKKÜRLER... YANITLA
  • YAPI FUARI'na Eskişehir'den ilk firmayı 30 yıl önce "KILIÇOĞLU"nu ben yollamıştım. Bu yıl ziyaret ettiğim "KILIUÇOĞLU" standı bana 30 yılda 'YAPI ENDÜSTRİ MERKEZİ'nin Türk İnşaat Sektörü'nün gelişmesine çok önemli işlev gördüğünü gösterdi. Bu Furara katılınca insanın bu ülkenin kaabiliyet ve kapasitesine inancı artıyot. Türk sanayiinin kalbi bu fuarda atıyor. YAPI ENDÜSTRİ MERKEZİ Yönertim Kurulu Başkanı Sn Doğan HASOL nezdinde YAPI FUARI'na emeği geçen tüm çalışanlarını yürekten kutluyorum. Ayrıca Yapı Sektörü'yle doğrudan ve dolaylı olan bütün şirket ve kişileri YAPI ENDÜSTRİ Merkezi'nin Ihlamur/Beşiktaş'da açtığı yeni ofisini ziyaret etmelerini öneriyorum. Burası dünya standartlarında bir YAPI BİLGİ Merkezi ve sıradışı bir mimari tasarım harikası.. YANITLA
  • merkezden fuar alanına toplu taşım olanağı sağlanmalıydı --ücretli de olabilir. vardı ise iletişim daha iyi olmalıydı. fuarı ziyaret edemediğimiz için üzgünüz. YANITLA
4 yorumdan 4 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!