Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yapı’nın Ekim Sayısı Çıktı!

YAPI Dergisi’nin Ekim sayısında FCC Arquitectura’nın tasarladığı “Cella Bar” projesine geniş yer veriliyor. Beş makalenin yer aldığı “Sayısal Tasarım” dosyasının yanısıra dergide Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamalar ile çeşitli konulara ilişkin makaleler de yer alıyor.

yapi.com.tr
Yapı’nın Ekim Sayısı Çıktı!

“Cella” Bar

Hem biçim hem de malzeme bakımından esnek/plastik üslubuyla tanımlanan Cella Bar, gözle görülür biçimde çevresinden esinlenmiş. FCC Arquitectura’nın tasarladığı proje Portekiz’de yer alıyor.

Romsdal Folk Müzesi

Reiulf Ramstad Arkitekter’in tasarladığı Norveç’in Molde kentinde yer alan projede, yapının anlam ve işlevini mimari dışavurum ve malzeme kullanımıyla ifade etmesi amaçlanmış.

Mimarlık Okulu

Özgür bir kampus yaklaşımıyla tasarlanan yapı, hem kendi çevresinde hem de iç mekânda dolaşımı öne çıkararak var olan dokuya eklemleniyor. İsveç’in Stockholm kentinde yer alan yapının tasarımı Tham&Videgård Arkitekter’e ait.

Terakki Vakfı Okulları Tuzla-Tepeören Kampusu

Sepin Mimarlık tarafından tasarlanan projenin çevreye uyum sağlayan, kent ve insan ölçeğinde halkın, öğrencilerin ve eğitimcilerin benimseyeceği sıcak bir eğitim ortamı olmasının yanında sosyal birimleriyle çevresinin de yararlanabileceği bir kültür ve spor merkezi olması amaçlanmış.

“Vivarium” Restoran

Tayland’ın Bangkok kentinde yer alan “Vivarium” projesi, Taylandlı genç mimarlık bürosu Hypothesis tarafından restorana dönüştürülen bir traktör deposu.

Quzhou Luming Park

Peyzaj mimarları projeyi, yalnızca bir yeşil alan yaratmakla kalmayıp yenilikçi konseptlerle bütüncül bir ekosistemin olanaklarından yararlanan, ekolojik bir sistem olarak hizmet veren bir kent parkının potansiyelini keşfetme doğrultusunda değerlendirmişler. Çin’in Zhejiang kentinde yer alan projenin peyzaj tasarımı Turenscape’e ait. 

Ayrıca;

-           Çocuklarda Mekân Algısının Temsiliyeti Üzerine Karşılaştırma; Ebru Çubukçu, Gülnur Çevikayak

-           Newcastle’ın Mavi Halısı; Dilek Hocaoğlu

-           Lyon’da “Lyonnaise” Olarak Kenti Yaşamak; Sinem Özgür, İnci Olgun

-           Endüstri Yapısı Tasarımları Üzerine Tekeli-Sisa Mimarlık ile Bir Söyleşi

-           DOSYA: Sayısal Tasarım; Güzden Varinlioğlu, Sema Alaçam, Lâle Başarır, Özgür Genca, Işılay Üçok, Nizam Onur Sönmez, Zeynep Ataş, Deniz Tümerdem, Gamze Gündüz, Fulya Akipek, Tuğrul Yazar, Aslı Aydın

-           Çift Cidarlı Cephe Sistemlerinde Duman Hareketinin Sayısal Olarak İncelenmesi; Nuri Serteser, Yashar Taheri Bavil Olyaei

-           La Bella Simonetta ya da La Sans Pareille; Önder Şenyapılı

YAPI Ekim sayısında...

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapinin-ekim-sayisi-cikti-_151144.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!