Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yapı’nın Mart Sayısı Çıktı

Yapı Dergisi’nin Mart sayısında bir kütüphane tasarımı olan “Dokk1” projesine geniş yer veriliyor.

yapi.com.tr
Yapı’nın Mart Sayısı Çıktı

“Acil Durumda Mimarlık: Sığınmacı/Mülteci Krizini Yeniden Düşünmek” başlıklı uluslararası sempozyumda sunulan dört makalenin yer aldığı “Acil Durumda Mimarlık” dosyasının yanısıra dergide Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamalar ile farklı konulara ilişkin makaleler de yer alıyor.

Dokk1

Danimarka’nın Aarhus kentinde yer alan, tasarımını Schmidt Hammer Lassen Architects’in yaptığı kütüphane projesi, heykelsi büyük merdivenlere sahip bir podyumun üzerinde camlı bir strüktür ve onun üstünde yer alan çokgen bir dilimden oluşuyor.

Polonya Yahudileri Tarihi Müzesi

Lahdelma&Mahlamäki Architects’in tasarladığı müze, Yahudi kültürel mirasıyla ilintili, çokamaçlı bir eğitim, kültür, sergi ve araştırma merkezi niteliği taşıyor. Salondaki biçimler evrensel ve soyut doğa olgusuna gönderme yapıyor.

Van Fuar ve Kültür Merkezi

Bahadır Kul Mimarlık’ın tasarladığı yapının formundaki keskin hatlar, hareketli ve dinamik bir görüntü oluşturmuş. Bölgenin sert iklimi yapı kabuğunun oluşmasında etken olmuş.

Pekerler İnşaat Genel Merkez Binası

Yapının iki yönlü olarak konumlandırılması ve bu iki yönlü hareketin yapının içerisinde yaratılan saydamlık sayesinde hissedilebilir olması, aynı zamanda var olan ölçeğin de uygunluğu tasarım sürecindeki deneyimi zenginleştirmiş. Ankara’da yer alan projenin tasarımı AS Architects’e ait.

Campo das Paulas

Portekiz’de yer alan evin tasarımında, ortogonal düzlemler oluşturan sade bir dil tercih edilmiş. Bitki örtüsünün büyük bölümünün korunması, FCC Arquitectura’nın yaptığı tasarımın öne çıkan özelliği.

Naz City Hotel

Metex Design Group’un yaptığı tasarımda, içmimaride kullanılan mermer, ahşap ve metal gibi malzemeler, hem şık ve çağdaş bir parlaklık, hem de doğanın bir parçası olmanın verdiği rahatlık hislerini bir arada oluşturabilmek için dengelenmiş.

Ayrıca;

-           Yalova Belediyesi Sosyal ve Kültürel Merkez Binası; Pronil Mimarlık

-           İdealimdeki Ev ve Temsiliyeti; Funda Uz, İpek Akpınar

-           DOSYA: Acil Durumda Mimarlık; Eman Ismail, Ayşen Ciravoğlu, Nasr Chamma, Carmen Mendoza Arroyo, Alejandra Madero, Tathabrata Bhattacharya, Frederick Mugisa, Tripti Mahaseth, Burak Pak, Kris Scheerlinck, Hannes Van Damme, Nakanishi H. George

-           Organik Tuvaller; Balkız İnal

YAPI Mart sayısında...

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapinin-mart-sayisi-cikti_156607.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!