Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

YAPI’nın OCAK Sayısı Raflarda

YAPI Dergisi’nin Ocak sayısında COOP HIMMELB(L)AU’nun tasarladığı “Pavilion 21 MINI Opera Space” projesi ile Archiprix-Türkiye 2011 yarışmasında ödül alan projelere geniş yer veriliyor. Ayrıca dergide Türkiye’den ve dünyadan projelerle, çeşitli konulara ilişkin makaleler de yer alıyor.

yapi.com.tr
YAPI’nın OCAK Sayısı Raflarda

YAPI Dergisi’nin Ocak sayısında COOP HIMMELB(L)AU’nun tasarladığı “Pavilion 21 MINI Opera Space” projesi ile Archiprix-Türkiye 2011 yarışmasında ödül alan projelere geniş yer veriliyor. Ayrıca dergide Türkiye’den ve dünyadan projelerle, çeşitli konulara ilişkin makaleler de yer alıyor.

“2011’in Ardından…”

Doğan Hasol, derginin Ocak sayısındaki “2011’in Ardından…” başlıklı yazısında; “‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ söyleminin boş laflardan ibaret olduğunu kanıtlarcasına hiçbir şeyin değişmediği 12 yıl sonra bir kez daha yaşanarak görüldü” diyor.

“Pavilion 21 MINI Opera Space”

COOP HIMMELB(L)AU’nun Almanya’nın Münih kentinde tasarladığı mekân sese, ses ise ışığa dönüşürken, ışık strüktürü yeniden biçimlendirerek opera için soyut bir geri besleme mekânı oluşturuyor.

Archiprix-Türkiye 2011

Archiprix-Türkiye 2011 Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projeleri yarışması, Türkiye’deki çeşitli üniversitelerden katılan 119 proje arasında yapılan değerlendirme sonucunda belirlendi. YAPI Dergisi’nin Ocak sayısında ödül kazanan projelere geniş yer veriliyor.

Garanti Bankası Hizmet Binası

İstanbul Etiler’de yer alan CM Mimarlık’ın Midek Mingü A.Ş. ile ortak tasarladığı yapı, büro projesi olmasına karşın hem bölgesi hem de muhtelif yapısal kısıtlamaları nedeniyle konut morfolojisi dahilinde okunabilir.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi

Tek bir girişi olmayan yapı, açık avlusu, kat açıklıkları, asma katları ile görsel iletişimi vurgularken fakültenin eşitlikçi, demokratik ve yenilikçi tasarım felsefesini destekliyor. Fakültenin tasarımı Mahir Ünal ve Erguvan Özgür Ünal'a ait. 
               
Avusturya’da Bir Anaokulu

g.o.y.a. ZT’nin tasarladığı Avusturya’nın Guntramsdorf kentindeki anaokulu projesi, çocukların çeşitli gereksinimlerine yanıt vermek üzere her biri ağaçlarla görsel ilişki içerisinde bulunan bir dizi strüktür olarak tasarlanmış.

Ege Plaza ve Doğuş Otomotiv Showroom Yapıları

Hatırlı Mimarlık’ın tasarladığı Ankara’daki büro bloğunda, kent siluetinde formu, malzemesi ve alternatifli gece aydınlatma sistemleri ile var olan yapı stoğu içinde ayrışan, simgesel bir yüksek yapı tasarlamak hedeflenmiş.

Turkcell Maltepe Plaza

mimaristudio’nun tasarımının çıkış noktası, bina içindeki çeşitli departman ve bu alanlarda çalışan farklı profildeki çalışanların, personelin kullanacağı her bağımsız birimin, kendi içinde farklı bir mimari yaklaşımla ele alınması olmuş.

“Toplumun Sesine Tercüman Olmak”

Pich-Aguilera Mimarlık bürosu yöneticileriyle yapılan söyleşide büronun kurucusu Dr. Felipe Pich-Aguilera “Ne yaparsak yapalım, ürettiğimizin mutluluk vermesini, renkli ve yaşam dolu olmasını isteriz. Yalnızca rasyonel, verimli, işlevsel olan değil kendimizi ve toplumu ifade eden yapılar yapma amacındayız. Çünkü mimarlar olarak toplumun sesi ya da ressamı olduğumuza inanıyoruz” diyor.

Ayrıca;

- Sümerbank Kayseri Bez Fabrikası; Ayşe Sema Kubat, Özlem Kevseroğlu
- Uyuyan Prens: “Prinkipo Palas”; M. Elif Somer
- Bubi Banknotları/Düşşel Paralar; Gülseli İnal

YAPI Ocak sayısında...

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapinin-ocak-sayisi-raflarda_90330.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!