Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

YAPI’nın TEMMUZ Sayısı Çıktı!

YAPI Dergisi’nin TEMMUZ sayısında Kültür Merkezleri başlığı altında GMP Architects’in tasarladığı Vietnam’daki Ulusal Konferans Merkezi’ne geniş yer veriliyor. Ayrıca İzmir’deki Havagazı Fabriksı’nın Gençlik Merkezi’ne dönüşüm süreci de Temmuz sayısında geniş yer buluyor. Dergide Türkiye’den ve yurtdışından proje ve uygulamalarla, çeşitli konulara

yapi.com.tr
YAPI’nın TEMMUZ Sayısı Çıktı!

YAPI Dergisi’nin TEMMUZ sayısında Kültür Merkezleri başlığı altında GMP Architects’in tasarladığı Vietnam’daki Ulusal Konferans Merkezi’ne geniş yer veriliyor. Ayrıca İzmir’deki Havagazı Fabriksı’nın Gençlik Merkezi’ne dönüşüm süreci de Temmuz sayısında geniş yer buluyor. Dergide Türkiye’den ve yurtdışından proje ve uygulamalarla, çeşitli konulara ilişkin makaleler de yer alıyor.

“Her Üniversite Eğitim Dilini Kendisi Belirleyebilecek(miş)”

Doğan Hasol, derginin Temmuz sayısındaki “Her Üniversite Eğitim Dilini Kendisi Belirleyebilecek(miş)” başlıklı yazısında “Üniversiter eğitimin dilini değiştirmek üniversitelerin ya da YÖK’ün kendi başlarına karar verebilecekleri bir konu değildir” diyor.

Globe Town

Dante O. Benini&Partners Architects’in tasarladığı 100 milyar Avro’luk yatırıma sahip Rusya’daki “Globe Town” projesi, eko-sürdürülebilir teknolojinin son yeniliklerinden yararlanan, geleceğin en parlak kentlerinden biri olacak.

Ulusal Konferans Merkezi

Vietnam’daki Ulusal Konferans Merkezi’nin tasarımı GMP-Meinhard von Gerkan tarafından yapılmış. Kompleks boyunca varlığı hissedilen eğimli ve gösterişli çatı, ziyaretçilere fuaye alanına kadar eşlik ediyor. Konferans salonunda azami yüksekliğe ulaşan çatı böylece ayırt edilebilir bir kentsel simge de oluşturuyor.
               
Deneysel Medya ve Performans Sanatları Merkezi

New York’a bağlı Troy şehrine bakan Rensselaer kampusu kıyısında yer alan Deneysel Medya ve Performans Sanatları Merkezi’nin tasarımı Grimshaw Architects’e ait. Merkez, New York için olduğu kadar uluslararası sanat camiası için de bir kampus ve seyirlik alan hizmeti görüyor.

Devlet Tiyatroları Üsküdar Sahneleri

Özgür Ecevit-Tümplan Mimarlık’ın tasarımıyla yapılan Devlet Tiyatroları Üsküdar Sahneleri projesiyle, var olan yapıda pahalı ve zor olmayan değişiklikler yapılarak, ufak bir bütçe ile Üsküdar’a iki tiyatro salonu kazandırılmış.

Havagazı Fabrikası’ndan Gençlik Merkezi’ne...

Es Yapı Şehircilik Mimarlık Restorasyon San. Tic. Ltd. Şti. tarafından yapılan restorasyon projesiyle İzmir’deki Havagazı Fabrikası’na ait bütün ek binalar yıkılıp, tescilli binalar ortaya çıkarılarak, yeni işlevleriyle açılmış ve kompleks sosyal etkinliklerin yapılabileceği bir gençlik merkezi haline gelmiş.

Microsoft İstanbul Merkezi

Microsoft İstanbul projesi, çalışanların gereksinimleri ve birbirleriyle iletişimleri esas alınarak tasarlanmış ve sonuçta esnek bir büro ortamı elde edilmiştir. Projenin tasarımı Swanke Hayden Connell Architects’e ait.

Bir Özel Kütüphane

Timothy Hatton Architects’in tasarladığı yeni kütüphane alanı, aydınlanma sayesinde yaşam bulan özgürlüğe mimari bir övgü niteliği taşıyor. Yeni alana yolculuk 21. yy’a ulaşmak için 17. yy boyunca bir tırmanışı gerektiriyor.

Ayrıca;

- Shigeru Ban; “Çalışmalar ve İnsani İşler”; Yasemin Keskin Enginöz
- “Mimarlık-Tasarım”da Felsefe Yapılır mı?; Sümer Gürel
- Mimarlıkta İhtişamın Yüz Bulduğu Biçimlenmeler; Sonay Çevik, Demet Yılmaz
- Camdan Bulutlar, Pembe Cinler, Beyaz Kanatlı Melekler...; Armağan Ulusoy, Banu Karabey
- 2009 Dünya Astronomi Yılı’nda Son Başmuvakkit: Ahmed Ziya Akbulut; Şinasi Acar
- Sophie Bassouls ve Paris-İstanbul Fotoğraf Sergisi Üzerine...; Ekrem Kahraman

YAPI Temmuz sayısında....

Yapı Dergisi'ni satın almak ya da dergiye abone olmak için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapinin-temmuz-sayisi-cikti_70379.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!