Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

YAPI’nın Temmuz Sayısı Raflarda

YAPI Dergisi’nin Temmuz sayısında ağırlıklı olarak Türkiye’den ve yurtdışından havalimanı proje ve uygulamalarına yer veriliyor. Ayrıca dergide çeşitli konulara ilişkin makaleler de yer alıyor.

yapi.com.tr
YAPI’nın Temmuz Sayısı Raflarda

YAPI Dergisi’nin Temmuz sayısında ağırlıklı olarak Türkiye’den ve yurtdışından havalimanı proje ve uygulamalarına yer veriliyor. Ayrıca dergide çeşitli konulara ilişkin makaleler de yer alıyor.

“Stalin Yoldaş Adında Bir Şehir Mimarı”

Doğan Hasol, derginin Temmuz sayısındaki “Stalin Yoldaş Adında Bir Şehir Mimarı” başlıklı yazısında; “Nâzım vaktiyle, Stalin’in mimariye müdahalesini yadırgamış ve eleştirel yollu, ‘Ben Stalin Yoldaş adında bir şehir mimarı tanımıyorum’ demiş. Aradan çok zaman geçti ve dünya, özellikle de Türkiye çok değişti tabii. Ne diyelim…” diyor.

Shenzhen Bao’an Havalimanı

Massimiliano and Doriana Fuksas Architects’in Çin’de tasarladığı Shenzhen Bao’an Havalimanı’nda tasarım konseptinin temelinde aynı zamanda kabuğun temel fiziksel öğesini oluşturan “bal peteği” paneller yer alıyor. 

Berlin Brandenburg Willy Brandt Havalimanı

Almanya’daki Berlin Brandenburg Willy Brandt Havalimanı, terminal yapısının paralel iki pistin arasında bulunduğu, kendi içinde uzaklıkların kısa tutulduğu modern bir havalimanı olarak tasarlanmış. Projenin tasarımcıları Meinhard von Gerkan ve Hubert Nienhoff-Hajo Paa.

Erzincan ve Hatay Havalimanları İç ve Dış Hatlar Terminalleri

Yakup Hazan Mimarlık’ın tasarladığı Erzincan ve Hatay Havalimanları İç ve Dış Hatlar Terminalleri’nde bütüncül mekânlar oluşturularak tek düzlem üzerinde hareket olanağı yaratılmış.
               
Lleida Alguaire Havalimanı

b720 Arquitectos’un tasarladığı İspanya’daki Alguaire Havalimanı, Lleida tarlalarının ortasına inmiş ilginç bir nesne ve aynı zamanda da fark edilir bir nirengi yaratacak, tek bir görsel öğe olarak düşünülmüş.

Yaprak Ev

Avusturalya’nın Sidney kentindeki Yaprak Ev’de saçak çatı, katmanları arasından ışığın girmesine izin verirken uzayan kenarları ile daha fazla gölgelenme sağlayan bir grup üst üste bindirilmiş metal panelden oluşuyor. Evin tasarımını Undercurrent Architects yapmış.

Herkese Açık Bir Cami

Arnavutluk’un başkenti Tiran’daki Scanderberg Meydanı, bir cami, İslam Merkezi ve Dinler Arası Uyum Müzesi’ni içerecek yeni kültürel komplekse evsahipliği yapacak. Kompleksin tasarımı BIG’e ait.

Ricard Viñes Meydanı

Benedetta Tagliabue’nin tasarladığı İspanya’daki Ricard Viñes Meydanı’nda, insanlar ve araç trafiği farklı hareket ediyor. Herkes dans izlerinin belirlediği birbirinin üzerine binmeyen güzergâhları kullanıyor.

2011 Milano Mobilya Fuarı

Armağan Ulusoy 2011 Milano Mobilya Fuarı’nı anlattığı yazısında “Fuar artık üç merkezli hale geldi: Birincisi Rho-Pero’daki fuar alanı, ikincisi Milano’nun sokaklarındaki showroomlar ve sergi alanları, üçüncüsü de son yıllarda popülaritesi ve ziyaretçisi giderek yükselen Zona Tortona” diyor.

Ayrıca;

- Küreselleşen Dünyayı Temsil Eden “Yersiz Mekânlar”a Eleştirel Bir Yaklaşım; Özge Kandemir
- Kompleks Zincir Eğrisi Birleşimleri; Defne Sunguroğlu Hensel
- Özümsenmiş Tasarım; Yasemin K. Enginöz
- Ressam Abdurrahman Öztoprak’ın Ardından...; Bülent Özer

YAPI Temmuz sayısında...

Yapı Dergisi'nin Temmuz sayısını satın almak ya da dergiye abone olmak için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapinin-temmuz-sayisi-raflarda_88224.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!