Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapısal Çelik Profesyonelleri 'Yapısal Çelik Günü'nde Buluştu

'Yapısal Çelik Günü'nün 10.'su 05 Kasım Perşembe günü İTÜ Maslak Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan sektör profesyonelleri, TUCSA üyesi kuruluşlar tarafından Türkiye’de ve dünyada gerçekleştirilmiş özel çelik yapı projelerinin detayları hakkında bilgi sahibi olurken, sektöre ürün / hizmet sunan

yapi.com.tr
Yapısal Çelik Profesyonelleri 'Yapısal Çelik Günü'nde Buluştu

Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) tarafından 2000 yılından bu yana düzenlenmekte olan 'Yapısal Çelik Günü'nün 10.'su 05 Kasım Perşembe günü İTÜ Maslak Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan sektör profesyonelleri, TUCSA üyesi kuruluşlar tarafından Türkiye’de ve dünyada gerçekleştirilmiş özel çelik yapı projelerinin detayları hakkında bilgi sahibi olurken, sektöre ürün / hizmet sunan projeci, imalatçı, malzeme üretici ve satıcı kuruluşlarla tanıtım noktaları aracılığıyla birebir iletişim kurma şansı buldular.

Buluşmanın açılış konuşmasını yapan TUCSA Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Çelik Yapılar Çalışma Grubu'nun öncülüğünde sektör kuruluşlarının katılımıyla kurulan Derneğin zaman içinde nasıl bir gelişme gösterdiğini yaptıkları çalışmalarla örneklendirerek anlattı. Dernek bünyesinde şu an dört kişilik profesyonel bir ekibin çalışmakta olduğuna değinen Yardımcı, yapısal çelik sektörünün de derneğin gelişimiyle parelel bir büyüme kaydettiğini sözlerine ekledi. 'Yapısal Çelik Günleri'nden PROSteel Çelik Yapı Projesi Öğrenci Yarışması'na kadar derneğin öncülüğünü yaptığı etkinliklerden bahseden Yardımcı, uluslararası işbirliklerine de değindi. Yardımcı, 18 Eylül Cuma günü Barselona'da gerçekleştirilen törenle Avrupa Yapısal Çelik Birliği'nin (ECCS) dönem başkanlığının TUCSA'ya geçtiğini anımsatarak, 2010 yılında İstanbul'da yapılacak ECCS yıllık toplantıları paralelinde düzenlenecek 'Çelik Yapılar: Kültür ve Sürdürülebilirlik 2010 / Steel Structures: Culture & Sustainability 2010' uluslararası sempozyumunun bu anlamda önemine değindi.

Daha sonra Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması PROSteel 2009'da birincilik ödülünü alan Deniz Düvenci ve A. Selin Gürel, projeleri 'Legal' Gecekondu hakkında kısa bir sunum yaptılar; Türk Yapısal Çelik Derneği Çelik Yapılar Öğrenci Kulübü (ÇELYÖK) öğrenci yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

TUCSA Genel Sekreteri H. Yener Gür’eş, AB ve Türkiye Arasındaki Sivil Toplum Diyaloğunun Geliştirilmesi Programı Yapısal Çelik Sektöründe Kültürel Paylaşım Projesi hakkında bilgi verirken, Timişoara Politehnica Üniversitesi'nden Doç. Dr. Viorel Ungureanu 'Çelik Yapılar ve Sürdürülebilirlik' konusunda bir sunum yaptı.10. Yapısal Çelik Günü, güncel yapısal çelik uygulamalarının tanıtıldığı iki oturumla sona erdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapisal-celik-profesyonelleri-yapisal-celik-gununde-bulustu_74193.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!